Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAZ GELDİ, BÖYLE OLDU…

Yüksel İnce
YAZ GELDİ, BÖYLE OLDU…
02.06.2018 / 09:15
Dün yazın 1’inci günü idi,
Bugün 2’inci gün.
Havalar normalin üstünde ısındı. Diğer taraftan meteoroloji her gün hava raporlarıyla bizi uyarıyor,
“yağmur yağacak aman dikkat” ya da “fırtına gelecek, tedbirinizi alın” diye açıklamalar yapıyor.
Küresel ısınmanın bizim coğrafyaya yansımanın en belirgin hali bu yıl kendini gösterdi. Kışı kış gibi yaşamadık ama yazı yaz gibi yaşayacağız kavurucu sıcakların esiri olacağız gibi gözüküyor.
Ekonomik sorunu olmayanlar, katlarda, yatlarda, klimalı odalarda, klimalı araçlarda sıcaklık sorununu çözecekler. Peki vasıfsız insanlarımızın, inşaatlarda zorda olsa iş bulmuş olmalarının sevincini kavurucu sıcaklar cehenneme çevirecek çalışma saatlerinde.
Sanayi sitelerinde de durum aynı. Çalışanlar güneş altında çalışıyorlar, çalışacaklar. Yani el emeği ile çalışanların işi zor, sıcaklar bastırdıkça daha da zor olacak. Diğer yandan plajlar dolup taşacak,
yüzme havuzunda serinleyenler ise, serinlemelerini sürdürüp keyiflerine bakacaklar. Bir kısım vatandaşlarımız da yazlıklarına taşınıp, yazın tadını çıkarmanın hesabını yapıyorlar okullar tatil olunca, yazlıklarına koşacaklar.
Yazın bereketini sahil esnafıyla, klima satıcıları çıkaracaklar. Çünkü hava sıcaklıklarının bu derece yüksek olması klima satışlarında rekora koşacak. Bu yazıda ülke vatandaşlarının farklı kesimlerinden söz ettik. Her kesimin derdi başka olurken, biz gazeteciler bu farklı kesimleri izleyecek , haber yapıp, gazete sayfalarını doldurmanın hem hüznünü hem de mutluluğunu sizlere ulaştıracağız.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR