Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İlahi Adalet

İlahi Adalet
14.07.2018 / 09:03
Büroma iki macır girdi. Bu arada bende macırım. baba yönü ile. Man marka eski bir kamyon almışlar. tadilat projesi yaptıracaklar.
ben hazırlarken onlARDA KONUŞUYOR. BENİM DUYMAMIDA İSTİYORLAR SANIYORUM.
-bi miyona adık. bi miyonda masaraf yaptık. dööt miyona kakaladık. diyor. el işareti ilede olayı pekiştiriyor.
çok rahatsız oldum konuşmalardan.dur bende size o işlemden yapayımda görün dedim içimden. proje bitti teslim edecem. söyledim.
-ne kadar ücretimiz. dediler.
-şu kadar. dedim.
-pahalı değilmi. diyor macır aga.neyse parayı ödeyip gittiler, ben o gün onların parasından başka cebimdeki parayıda kaybettim.
zaten yaptığım hareket içime sinmemişti. ama hayatımın güzel bir dersini almıştım.
daha sonra hayat boyu çevremi izledim. bu sayıları çoğaltabiliriz. Bu yazımı okuyanlardan bazılarınada tanıdık gelebilir. İnşallah ders almışlardır.
Yine bir meslektaşım. Abisine ait bir arsaya. Konyalı bir müteahhide inşaat yaptırdı.
Anlaşmayı kendisine göre akıllıca yapmış. teslim süresini kısa tutmuş.Bu zaman zarfında inşaat bitmeyince elinden aldı. Adam kahrından öldü,
Şimdi o inşaat en az 6 katlı altı büyük işyeri. yıllardır boş duruyor. içine giren bir kaç kiracıda iflas ederek çıktılar.
Son bir örnek daha vermek istiyorum. Bir zamanlar yapı kooperatif furyası vardı. her meslek gurubundan kooperatif kurdular. Herkeste evsahibi olmak için.üye oldular
Ve bir üye kadın. Kolumdaki bilezikleri sıyırdım bozdurdum diye anlatıyordu ev sahibi olmak için. hayallerine kavuşmak için. büyük bir kitle o zamanları yaşayanlar biliyor. üzüntü çektiler. Anlatmak kütüphane dolusu kitap yapar. örnekleri çok şehrimizdede düşünün detaya girmek isteyen sorabilir bire bir anlatabilirim. gaspçıların biri tv roportajında şöyle demiştir.
-Böle para yaramıyor abi. herzaman gene açız.
herkez omuzlarımızın üstündeki mahallini iyi değerlendirsin iyi düşünsün. istediğini
yapsın ilahi adalet var hem bu dünyada hemde ötede. inanmayan inanmasın görecek garanti. Böyleleri hayat boyuda huzurlu olamaz bu kadar kısa hayatımızda adam gibi yaşayabilenleri kutluyorum. onları seviyorum. Te buradan beya sevgiler yolluyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR