Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ…

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ…
28.07.2018 / 09:10
Tekirdağ’da sorunlar bitmiyor. 50-60yıllık ihmal sorunları birikti ve şimdi içinden çıkılmaz hale dönüştü. Tekirdağ’ın geçmişinden bu güne kadar belediye’nin yönetimleri hep Tarımla uğraşan ya da Tarım alanlarından gelen kadrolarla yönetildi.
Belediye başkanlarımız, Amelelerin başında durarak, Tekirdağ insanına “çalışıyorum” imajı verildi.
Rahmetli Osman Tabak bu dediğim imajı en çok ve en iyi kullanandı. Hiç makamında oturmaz ya kazı yapan işçilerin başında görürdünüz, ya da esnafı dolaşıp hâl hatır sorup, çaylarını içerdi.
Tekirdağ’lıda protokol murotokul tanımadan başkan Osman Tabak’la birebir görüşüp dileklerini, isteklerini söylerlerdi.
Osman Tabak öncesinde ve sonrasında belediye yönetimlerine gelenlerin hiç birinin Tekirdağ’a kalıcı bir şey yaptıklarını ne söyleyebiliyoruz, ne de görebiliyoruz.
Belediye’yi ele geçiren yönetimler, belediye kadrolarını ya partililerle ya da hısım akrabalarla doldurarak, günlerini geçirip çekip gittiler yapılan seçim sonunda seçilemediler, yeni seçilene sorunları devredip gittiler.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olunca, sorunların boyutları daha bir gözükür oldu. Tüm ilçelerinde sorunlarıyla karşılaşan Başkan Albayrak hangi birine koşacak zaman bile bulamaz oldu. Özellikle Tekirdağ Merkezin alt yapı çalışmalarında yüklenici firmaların koordineli çalışmaması Tekirdağ’da bıktırıcı hale dönüşse de, bazı işleri yüklenicilerce işi terk etseler de sonuçta bugünlere geldik.
Beğenelim beğenmeyelim durum bugünkü duruma geldik. Tekirdağ’lıların anlamadığı bir şey var, Hükümet Caddesinde uygulanan tek yön. Trafiğine kadar aksatıyor, araçların bir yerden bir yere giderken dağ bayır aşmaları gerekiyor Tekirdağ içinde. Birde Tekira önündeki devasa göbek, Trafik akışını durma noktasına getiriyor.
Sayın başkanın dikkatine sunulur…….
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR