Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PAHALILIK, SICAK HAVA BUNALTIYOR ….

Yüksel İnce
PAHALILIK, SICAK HAVA BUNALTIYOR ….
04.08.2018 / 09:15
Yazlıkçılar Tekirdağ Sahillerini doldurdular,
Ticaret hayatına da bayağı canlılık kattılar, esnaf memnun. Özellikle 100.Yıl Mahallesi’ndeki Pazar pazarı Altınova ve Kumbağ’a gelen yazlıkçıların en çok ilgilenip alışveriş yaptıkları pazarlardan biri. Perşembe pazarı ise tüm Tekirdağlılarca en çok gezilen pazar yeri.
Ne yazık ki pazarlardaki fiyatlar tırmandıkça tırmanıyor, fiyatlar el yakıyor, sebzede meyvede. Hâlbuki bu mevsimde fiyatların çok düşük olması gerekirken, Pazar esnafı dilediği fiyatı uyguluyor, dur diyende yok, diyecek mercide yok.
Esnaf kaça alıyor, kaça satması gerekiyor belli değil. Fiyatlar tamamen esnafın inisiyatifine terk edilmiş durumda. Tekirdağ halkı pahalılığı yazlıkçıların fiyata miyata bakmadan almaları karşısında, fiyatların yükseldiğini ileri sürüyorlar olsalar da, Tekirdağ esnafının, yazlıkçıların tüketim azgınlığı karşısında fiyatları aşağı çekme gibi bir niyeti olmadığı görülüyor. Sonuç olarak sen zamanlarda genel anlamda yükselen enflasyonun yüksek olması, esnaf içinde bir bahane olarak kullanıldığı biliniyor. Hem havaların sıcaklığı, hem de çarşı pazardaki pahalılık halkımızı bunaltıyor. Son günlerde diğer ihtiyaçlarımızın daha da pahalanacağı işaretini veriyor, yine halkımızın sırtına biniyor her şey….
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR