Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALBAYRAK İNADI BIRAK

Mustafa Öklük
ALBAYRAK İNADI BIRAK
07.08.2018 / 11:34
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın bu kadar inatçı olduğunu tahmin edemezdim. Göreve gelmezden önce bir iki kez biraraya geldik. Görevde iken de beraber çalıştığımız iki buçuk yıl zarfında iki kez beraber olma şansımız oldu. Kendisinin zor adam olduğunu kendisi söylerken etraftan da çok kindar olduğunu duyuyordum. Dinimizde kin gütmenin yanlış olduğunu kendisi de biliyordur.
Büyükşehir olduktan sonra ilimizde doğru dürüst tek cadde olan Hükümet Caddesi her ne hikmetse tek yön uygulamasına dönüştürüldü. Yaya kaldırımları genişletilip yol daraltılarak trafik eskisinden çok daha yaşanmaz hale geldi. Bunu tüm basın yayın organları dile getirdi. STK’lar üstüne basa basa rica ettiler. Çarşı esnafı onlarca kez talep etmesine rağmen Kadir Albayrak sadece Nuh dedi. Tekirdağspor’a destek konusunda Peygamber demediği gibi. Daracık sokaklara özel halk otobüslerini sokmanın ne denli yanlış olmasına rağmen dediğim dedik diyen Albayrak’ı 8 ay sonra bu şehir kırmızı dipli mumla aramaz inşaallah. Gelin gideni aratmasın yeter ki.
Geçtiğimiz günlerde artık kafasına dank etmiş olacak ki birkaç çarşı esnafı ve bir kaç sivil toplum ve oda başkanlarıyla biraraya gelerek Hükümet Caddesini masaya yatırmışlar. Tabii ki tek ses eski haline getirilme talebi çıkmış. Çınarlı caddesini tek yöne çevirdiler . Baş edemediler tekrar eski haline iki yönlü yol haline getirildi. Köprübaşındaki un fabrikasının dibinden geçen Yılmaz sokağı hangi akla hizmet araç trafiğine kapatıyorsunuz ? Derhal bu karardan vazgeçin. Hangi devirde yaşıyoruz.Biz çıkmaz sokakları açın çıkarın diye avazımız çıktığı kadar bağırırken siz kalkmış şehrin göbeğindeki sokağa araç sokmuyorsunuz. Yoksa o bölgedeki bir işadamına peşkeş mi çekiyorsunuz sokağı araçlarını rahat park etsin diye?
Bir de Hükümet Caddesinde Ertuğ pasajı ile Akbank arasındaki dönüşe araçlar park ediyor. Zaman zaman kazalar oluyor ve trafik kilitleniyor. Bu alana araçların park yapmasını önleyici tedbirlerin alınması gerekiyor. Diğer bir husus ise Ertuğrul Mahallesi Eski bedesten sokak. Dibek sokak ve Fulya sokak ile ilgili. Bu üç sokağa 7/24 sokağı tamamen kapatacak şekilde her iki yönde park eden araçlara hiç bir yaptırım uygulanmıyor. Trafik Şube Müdürlüğü sokaklara biz karışmıyoruz Büyükşehire ait diyor. Büyükşehir Trafik Zabıta ilgilenmiyor. Bu sokakları kim trafik açısından işler hale getirecek?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR