Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Emekliye 344 TL. aile yardımı geliyor
Vali Aziz Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Yarışan Sporcuları Karşıladı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun ilk etabı Süleymanpaşa’da tamamlandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ MEVSİMSEL OLUŞUM, NE GETİRDİ, NE GÖTÜRÜYOR

Yüksel İnce
YENİ MEVSİMSEL OLUŞUM, NE GETİRDİ, NE GÖTÜRÜYOR
11.08.2018 / 08:56
Evet, mevsimsel değişimi yaşayan coğrafyamızda, yağan yağmurların hacmi yüksek olunca, sel felaketlerini yaşıyoruz her yağmur yağdığında.
Özellikle Karadeniz bölgemizde son birkaç gün içinde yaşananlar tüm halkımızca üzüntüyle karşılandı. Hükümet yetkilileri hemen olay yerine ulaşsalar da tahribatın giderileceğini söyleseler de olan olmuştu.
Şimdi hükümet gereken yardımları yapacak, ancak özellikle dere içine yerleşim olan yerlerde bulunan her ne varsa, yine yağacak bir yağmurla, yine yeni felaketler yaşanacak bu yerleşim anlayışı sonucunda.
Evet,
İklim değişikliğinin getirdiği felaketlerin önünü almak için uzun vadeli bir plan ve program yapması gerekiyor, hükümetin, belediyelerin.
Felaket yaşanan yerlerde yeni yerleşim yerlerine ihtiyaç olacak. Bu yeni yapılanmanın maliyeti de elbette yüksek olacağı bilindiğine göre, vatandaşların mağdur olmamaları için uzun vadeli “konut yapım” kredileri verilerek bu sorun çözülebilir. Elbette verilen kredilerin faizi sıfıra yakın olursa vatandaşın bu yeni yapılanmaya hızla katılacağını düşünüyorum.
Yaşanan felaketlerin yanında bu mevsimsel değişimin getirdiği nimetleri araştırıp, buna göre tarım alanında yeni ürünlerin getireceği zenginlikleri ortaya çıkarmak tarım bakanlığı ve üniversitelerimize çok iş düşecek…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR