Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Ergene’deki Kadınlar Malkara’da El Emeği Ürünleri İle Fark Yarattı
Ergene’de Yağmur Duası Yapıldı
İYİ Parti Tekirdağ Heyeti Odamızı Ziyaret Etti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HIRiSTiYANLIK NE DURUMDA

HIRiSTiYANLIK NE DURUMDA
07.09.2018 / 11:14
Hıristiyanlık bu gün bir hakikat ve bir dünya dini olmaktan çıkmıştır. Artık münevver zümreyi ve kurtuluşu arayan müzdarip insanlığı tatmin etmekten uzaktır. Dünyamızda doğum kayıtlarına göre milyonlarca Hıristiyan olmasına rağmen bu sadece nüfus kayıtlarında kalmaktadır .Ve Hıristiyanlık büyük bir çöküntü içindedir. Bunun içindir k, kiliseye kayıtlı adamların bunu önlemek için başvurdukları metodlar, giriştikleri propagandalar, aydınlık ve hür vicdanlarda daima mahkum olmaktadır. Dünyanın dört bir yönüne saldıkları misyonerlerin, yapmak istedikleri nedir? Ellerinde taşıdıkları kitap ve broşürlerle, sahte İncil cüzleri ile sokak sokak dolaşıp parlak sözlerle kandıracakları cahil insanları mı kurtuluşa sevkedecekler ?
1958 senesinde İslâmla şereflenen Alman atom alimi Nureddin Steinhors 3, Yeni Sabah gazetesinde yazdığı hatıratında aynen şöyle diyordu :
İncili günlük hayatında tatbik eden bir Hıristiyan görmemiştim.Bilakis Afrika’daki meslektaşlarım Katolik idiler. Bunların Afrika’daki viski sarfiyatı , her gün biraz daha artıyordu . Pek çirkin manzaralar görülüyordu . Bir gün bunlardan birini, bu günahtan kurtarmak için bir kenara çektim. Ona içkinin sıhhatine zarar verdiğini söylediğim zaman :
-Varsın versin , dedi .
-Niye bu kadar içiyorsun ?
-Her şeyi unutmak istiyorum da ondan...
Bu iyi aileden bir Fransız’dı. Ona acıyordum, her şeyi unutmak için alkolden başka çare bulabileceğini ve unutma , karanlık yerine aydınlık araması lazım geldiğini anlattım .
-Dostum , dedi. Riya ile dolu bu hayattan tiksiniyorum ben .

KiLiSELERE GiDEN MÜNEVVER YOKTUR
- Bakın şu misyonerlere. Beylik sözlerle ve dostane göz kırpışları ile aramızda dolaşıp duruyorlar. Yaptıkları ne? Ellerindeki İncil’le, saf kalmış, birkaç temiz adamları da perişan ediyorlar. Ruhi mesnetlerini yıkıyorlar...Sahillere git , bu misyonerlerin gönüllü talebelerinin ne hale geldiklerini gör . Köksüzleşmiş insanlar, fitil gibi içerler, domuz eti yerler , zina ederler, çalarlar, yalan söylerler ve yine de Hıristiyanlığa girmekle övünürler. Fransa’ya git kiliselerde münevver bir adam bulamazsın. Çünkü o, kendisinden istendiği derecede budalalaşamaz.
- Sana ne diyeyim dostum, hepsi sahte , yakın sevgisi namı altında ticari kurnazlık... Almanya’da otuz yıl harplerini unuttun mu ? Cin ve peri diye Hıristiyan tanrısı namına kaç bin kadın ateşte yakılmıştır. Engizisyon mahkemelerinde “Ekânim-i Selâse” namına kaç bin kişi öldürüldü .
-Hıristiyan konsillerinde neler geçtiğini biliyor musun? Bunları oku dostum. Bırak ben de içmeye devam edeyim . Bu fena bir şey olabilir , fakat bu günah nispeten küçük bir günahtır . Zannetmem ki, bugün Fransa’da ve öteki Hıristiyan memleketlerde durum değişmiş olsun.
-İtiraf etmeliyim ki, meslektaşımın bu ifadeleri, üzerimde büyük bir tesir yapmıştı. Ona ne diyecektim.?
“Dostum diyordu. Bizler kaybolmuş insanlarız. Hıristiyanlık devrini bitirmiştir . Bunun cezası gelecektir.
Bizim şahsen fazla günahımız yoktur. Fakat başkalarının günahına yanacağız . Bundan kurtuluş yok. Vakia bir adalet vardır. Fakat yeryüzünün ve Hıristiyanlığın adaletinden nefret ederim.”
- O halde Allah’a inanıyorsun, dedim .
- Bilmiyorum , dedi .
- Herhalde bir şey vardır. Dini kabul ediyorum. Fakat Hıristiyan kilisesini reddediyorum .
Birbirimizi anlamıştık .
-Ben Fransa’ya, sen Almanya’ya döndüğümüzde yine harp patlarsa bir birimizi öldürmeye mecburuz. Kiliseler silahlarımızı takdis edeceklerdir . Din “başkalarını öldürme”diyor. Buna ne buyurursun, dostum , diyordu.
Bu mesele beni çok meşgul etti .
-Vakti gelince doğru yolu bulmak için Allah bana yardım edecektir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR