Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Emekliye 344 TL. aile yardımı geliyor
Vali Aziz Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Yarışan Sporcuları Karşıladı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun ilk etabı Süleymanpaşa’da tamamlandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN VALİM RİCAM OLUR

Mustafa Öklük
SAYIN VALİM RİCAM OLUR
13.09.2018 / 11:33
İlimizin Mülki Amiri olarak çok değerli vaktinizi zayi etmemek için randevu talep etmiyor size buradan yazıyorum. Değişik konulara temas ettiğim bu köşede bir kaç hususa değinerek gereğini yapmanızı rica edeceğim.
Öncelikle15 Temmuz kalkışması sonrası alınan Olağanüstü hal uygulaması 2 yılın sonunda bitti. OHAL kalktığına göre Vilayetin önü, İl Emniyet Müdürlüğü, Çarşı polis karakolu ve Polisevi önündeki beton bariyerlerin kaldırılmasını talep ediyorum. Tedbir amaçlı konuldu belki ama o kadar çirkin ve gereksiz bir görüntü oluşturuyor ki sanırım siz de katılırsınız bana. Allah korusun kötü niyetli bir terör veya silahlı eylem olsa o dört tane taş parçası mı koruma görevi yapacak? Bu beton plakalar kaldırıldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü ve Polisevi sokağının tekrar araç ve yaya trafiğine açılmalıdır.
Diğer bir husus yıllardır kangren durumundaki bir kaç sokağın sürekli işgüzar sürücüler tarafından keyfi parklanmalarla trafiğe kapatılması. Ertuğrul Mahallesi Sefa sokak, Dibek sokak ve Eski bedesten sokak bahsettiğim yerler. Bu üç sokak her iki yönden araçlarla gün boyu sürekli kapalı tutuluyor. Daha önce bu köşede belirttim ancak çözüm üretilmedi. Emniyet Belediyenin, Belediye Emniyetin görevi diyor. Durmak duraklamak yasaktır levhaları olduğu halde. Top taça atılıyor. Ben işi gücü bırakıp bunu görev addettim kendime. Ceza mı yazılır çekilir mi araçlar bilemem ben gerekirse mesaimi bu bölgede geçirip bu sokakların açılmasını sağlayacağım.
Bir başka husus Sayın Valim; Kumbağ-Değirmenaltı arası su sporları için izin verilmiş iskelelerin amacı dışında kullanıldığı ile ilgili. Bu iskeleler Milli Emlak Müdürlüğünden kiralanırken sunulan proje ve beyan edilen maksadı harici kullanılıyor. Yani bu iskelelerin üstleri ve yanlarının açık olması, ticari faaliyette kullanılmaması, çocuk ve gençleri su sporuna teşvik için kullanılması gerekmektedir. Ancak, aldığımız şikayet ve gözlemlerimize göre Restaurant, otel, motel ve pansiyon sahiplerinin bu iskeleleri içkili lokanta gibi kullandıkları yönünde. Hatta gelen ihbarı değerlendirmek üzere Kumbağ jandarmasının baskın öncesi mekan sahibini bilgilendirdiği ceza ve kapatma uygulaması yapmamak için önceden haber verildiği ifade ediliyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR