Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Ergene’deki Kadınlar Malkara’da El Emeği Ürünleri İle Fark Yarattı
Ergene’de Yağmur Duası Yapıldı
İYİ Parti Tekirdağ Heyeti Odamızı Ziyaret Etti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİSYONERLERİN HEZEYANLARI-13

MİSYONERLERİN HEZEYANLARI-13
20.09.2018 / 11:47
YÜKSEK
HAYAT STANDARDI
VE RUHİ BUNALIM
...Yarı yarıya boş kiliselerde, boş yere zayıf bir ahlâk tekini yapmaktadırlar! Bugünkü cemiyetin kadrosunu, zenginler hesabına , muhafazaya yardım eden jandarmalar derekesine düşmüşlerdir.Yahut politikacılar misâli, kütlelerin hissizliğini veya anlayışsızlığını okşamaktadırlar
Kapkaranlık dehliz ve esrârengiz kilise koridorlarında , libâsları gibi ruhları da kapkara papazların, alabildiğine ahlâksızlıkları ve sapıklıkları sayesinde; inançsız, ibadetsiz kiliselerde , efsûnlaştırılmış Hıristiyanlardan ne beklenebilinir ki !..
Ruh, beden kadar sağlam değildir . New York şehri içinde yirmi ikide bir kişi C.Wbeerse göre timarhaneye girmesi gerekmektedir . Birleşik Devletlerin tümünde akıl zaafından veya delilikten hapsedilenlerin yekünü, hastanede tedavi edilen veremliler yekününden takriben sekiz defa çoktur!.. Bugün okullarla, kolejlerde okuyan çocuklarla gençlerin bir milyon kadarı bir zaman gelecek zihin hastalıklarından dolayı timarhanelere yerleştirilecektir !..
1932de Amerika’da 340 bin deli ,81,300 aptal ve saralı tedavide 11 bini de serbestti .
Bu batının, bu Hıristiyanlığın tesis ettiği “Zavallı cemiyette...”daima şehvet duygularıyla yanan arzularını söndürmek için türlü şeyler icad ederler fakat ne arzuları söner ne de bir an bile bir karar bulamazlar. Bu çıplak resimler !..Bu edebsizlikler!..Bu oyun ve dans alemleri !..Bu korkunç hastalık Hâlâ Hıristiyan milletlerinin gözünü bir kurt gibi oymakta ve onların hayatını her geçen gün mahvetmekte!..
Amerika’da lise ve muadili okullarda okuyan 500 genç kız , genç erkeklerle cinsi münasebeti tecrübe ettiklerini ifade etmişlerdir!..Bir Amerikan gazetesi Hıristiyan memleketlerinde fuhşun sebeplerini şöyle ifade ediyordu :
Üç şeytanî amil, üç buudu ile bugün şu dünyamızı kaplamaktadır. Bunların hepsi de yeryüzünde bulunanları biraz daha alçaltmaktadı .
Birincis: Birinci dünya savaşından sonra sür’atla yayılan çirkin ve fahiş edep !..
İkincisi : İnsanlara , yalnız şehevi aşkın hislerini değil aynı zamanda bunun ameli ve tatbiki deslerini veren sinema filmleri !..
Üçüncüsü: Kadınların hemen hepsinde görülen , giyimleriyle ve çıplaklıklarıyla erkeklere karışmaları !..
Bu üç şık, Hıristiyanların medeniyetlerini ve sosyal hayatlarını yok edecektir !..
İşte buraya kada, Dr.Alexis Carol’dan ve Mevdudi’den aldığımız yukarıdaki cümleler, Hıristiyanlığın serbest olduğu ve yüksek hayat standardının ilerlediği memleketlerde , güya bu medenî (!) insanların, yaşayışlarını biraz olsun anlatmam bakımından, dikkatleri çekecek niteliktedir . Amerika gibi ileri medeniyete(!) sahip bir memlekette ruhi bozukluklara, insan dimağlarını imha eden türlü müptelalara ve şehvetlere heder olan insanların , tesis ettiği bu cemiyetlerde “yüksek hayat standard”ından bahsedilebilir mi?
Niye Hıristiyanlık , ruhlara sükûn ve huzur bahşederek “ yüksek hayat standardına sahip bu insanlara , muvazeneli bir hayat temin edemiyor ?
Bugün Hıristiyan memleketlerinde cinayetler, gasp ve soygunlar o kadar çoktur ki , kimse yarınlarından emin değildir. Ruhi bunalım ve bozuklukları yüzünden cana kıymalar,intiharlar o kadar çoktur ki, Hıristiyanlık onlara ümit vermemekte, gerçek kurtuluşu kazandıramamaktadır. İncil, “İnsanları seveceksin”demekte, ama, Hıristiyanlık dünyasında zenci-beyaz kavgaları, ırk ayrımı devam etmektedir. öldürmektedirler. Bunlar, nasıl “yüksek hayat standardına sahip insanlardır!..

DİN HÜRRİYETİNDEN MAKSAT NE.
“Türkiye’de din hürriyetinin olmasına imkan yoktur”24
Bu iddiaya , yazımızın başında temas etmiştik. Yalnız şunu da tebaruz ettirelim k, Türkiye’deki mutlu Hıristiyan azınlıklarına din hürriyeti, Fatih’in , Bizans’ı feth etmesiyle verildi. Hıristiyanlar, yüzyıllar boyunca, dini ayin ve törenlerine serbestçe devam ettiler. Bunlar, verilen geniş din hürriyetinden istifade ederek, zaman zaman Müslüman çocuklarını tanassur etmiş olarak görmek için, adice misyonerlik faaliyetleri göstermekten geri durmadılar!..
“Fatih, İstanbul’u topla aldı, biz de onu Müslümanların dinlerini, akidelerini bozmak suretiyle tekrar alacağız”yollu düşüncelerle, birer fesat ve kumkuma yuvası haline getirdikleri birçok okullarında, Müslümanlara kin dolu hainler yetiştirdiler. Papaz mektebi adıyla açtıkları okullarda birer sanayi ve ajan diplomat yetiştirmek suretiyle , sair milletler nezdinde Türklük aleyhine büyük sabotajcılığa ve yıkıcılığa başladılar.
Bu, günümüze kadar böyle dek geldi. Aslında memleketimizdeki papaz mekteplerinde yetiştirilip, Hıristiyan memleketleri ne gönderilen papazlar, alelade birer din adamı değillerdi.Hatta bunlar, Türklük aleyhine çalışacaklarına dair şartlandırılmış casuslardır.İşte bunlar, kendilerine Türkiye’de bahşedilmiş din hürriyetinden, böylece yararlanmışlardır!..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR