Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
OMURLARDAKİ DARALMA BEL KAYMASI SANILABİLİR
Emekli öğretmenin hobisi ek gelire dönüştü
NKÜ’nün Somalili Yüksek Lisans Öğrencilerinden Domates Üretiminde Türkiye Rekoru

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİSYONERLERİN HEZEYANLARI-14

MİSYONERLERİN HEZEYANLARI-14
21.09.2018 / 11:06
KİME KARŞI SORUMLUYUZ.

“Onun için sizler (Müslümanlar), Allah’a karşı sorumlu kimselersiniz”
Öyle ama, hangi Allah’aa karşı sorumluyuz ? İncil’in bahsettiği ,Yahudilerin Allah’ı veya Hıristiyanların hâşâ , Allah yaptıkları İsa’ya karşı mı!..Yoksa Kur’an’ın tarif ettiğ, şeriki ve benzeri olmayan göklerin ve yerlerin yegane sahibi tek Allah’a mı? Elbette ki ezelî , ebedî ve eşi –benzeri olmayan bir tek Allah;’a karşı sorumluyuz . Hem Allah’a karşı,sadece Müslümanlar değil yeryüzünde bütün insanlar ve hatta bütün canlılar da dahil, sorumludurla. Müslümanlar Hıristiyanların kendilerini, papaza karşı sorumlu hissetmeleri yanında , yalnız Allah’a karşı mes’uldürler. Gerek iyilik işlemelerinde ve gerek kötülükleri irtikap ettikleri zaman, kendilerini Allah’a karşı sorumlu tutar. Hemen Allah’a tövbe ve istiğfar yaparlar.
Hıristiyanlar ise papazın kendilerini vaftiz etmesi veya günahlarını çıkarması halinde hâşâ , Allah telakki ettikleri Hz.İsa’ya karşı sorumluluktan ve günahtan kurtulduklarına kail olurlar!..
Peki ama en az kendileri kadar günahkar olan papaz, onların günahlarını nasıl bağışlar, veya bağışlatabilir!..Allah , doğrudan onların günahlarını affetmekten hâşâ aciz midir ki , vasıta olarak papazı araya sokuyorlar !?..
Medeni ve ileri olduklarını iddia edip yüksek hayat standardına sahip bu insanların , acınacak halde , elbiseleri gibi ruhu da kapkara bir papaza , körü körüne tabi olmaları,akıl sahiplerini hayrette bırakacak kadar calib-i dikkattir !..
Hele şuna bakın ki, asrın bütün ilimlerini tahsil etmiş münevver bir Hıristiyan’ın karanlık odaya girerek :
- Ey papaz efendi !.Ben komşumuzun karısı Maria ile zina yaptım .
Bu sözü duyan azgın papaz , daha çok azarak ve zevklenerek :
- Anlat oğlum , anlat nasıl oldu bu iş...
- Öpüşüyorduk......derken..
- Oldu işte, bir günah işledik .
- Anlat Hans, anlat...Hepsini olduğu gibi anlat. Hem işlediğin günaha vakıf olmam için, hepsini anlat ki günahını çıkarayım!..
Bu saçmalığı , hangi akıl sahipleri kabul edebilir!..Bir adam, bir adamın günahını nasıl çıkarabilir ve onu affedebilir!?..
CAMİDE HIRİSTİYAN AYİN YAPILIR MI ?
Mektup dergisinde bir hatıra var elimde, şöyle ki: M.Niyazi Özdemir anlatıyor:
Merhum Muzaffer Ozak ve arkadaşlar, Amerika’da bir kilisede, papazdan izin alarak zikir yapmışlar.
Zikir sonrasındaki konuşma faslında oranın papazı , Muzaffer Ozak’a :
-Efendim , demiş. Bir şey sorabilir miyim ?
Muzaffer Ozak:
-Estağfirullah, demiş. Bir değil bin şey sorun isterseniz, buyurun!
Şunu sormuş papaz:
- Siz Amerika’ya geldiniz. Bizden müsaade istediniz ve bizim ma’bedlerimizde kendi dininizin icaplarını icra ettiniz . Şimdi biz kalksak Türkiye’ye gitsek ve sizlerden izin isteyerek sizin ma’bedlerinizde kendi dinimizin icaplarını icra etmek istesek, bize müsaade eder misiniz?
Muzaffer Ozak, hiç yutkunmadan, çok net ve berrak bir üslupla şu cevabı vermiş :
-Bize göre Hz.İsa da Hz.Musa da hak peygamberdir . Hz.İsa’ya gelen İncil Hz.Musa’ya gelen Tevrat, hak kitaptır. Bizim imanımızın şartları içinde, bunlara inanmak da yer alır.
Dolayısıyla Hz.İsa ve Hz.Musa adına yapılan bütün ma’bedlerde, İslâm’ı icra etmek , bizim için tabii bir haktır . Çünkü biz, onların peygamberliğini tanıyoruz.
-Siz de bizim yaptığımız gibi Peygamberimiz Hz.Muhammed’in peygamberliğini tanıyın, iman edin, onun ümmetinin ma’bedlerinde dininizi icra edin. O müsaade kend iliğinden çıkar o zaman!..
Tabii k, kara cübbeli papaz, buna verecek cevap bulamaz , öylece apışıp kalır...
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR