Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’DA SORUNLAR NE ZAMAN BİTECEK…?

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’DA SORUNLAR NE ZAMAN BİTECEK…?
27.10.2018 / 09:15
Pastırma yazları sıcağını bekliyor Tekirdağlı, Trakyalı. Bugün (Perşembe) hava güneşli ama içimizi bile titreten soğuk var. Meteoroloji uzmanları NASA’nın verdiği raporlara dayanarak önümüzdeki yıllarda “buzul” soğukları yaşayacağımızı söylüyorlar.
Ama öte taraftan da küresel ısınmanın getirdiği ılıman havanın bu kış etkili olacağını söylüyorlar geçen yıl olduğu gibi. Gerçektende geçtiğimiz yıl tüm kış aylarında üşümedik desek yalan olmaz. Bu yılda gözüken o ki havalar ılıman geçecek. Odun, kömür alamayanlara sanırım belediyelerimiz ve hayırseverlerimiz yine yardımcı olacaklar ısınmalarını sağlayacaklar maddi gücü olmayanlara.
Büyükşehir belediyemiz “yaş sebze ve meyve hali” yapımını ne zaman bitirip hizmete sokacak bilmiyorum. Halkımız daha ucuz meyve ve sebze ihtiyacını karşılamak için “halin” bitmesini bekliyor, umut içinde.
Tekirdağ’ın en önemli sorunlarının başında yol sorunu bulunuyor. Özellikle Pazartesi ve Perşembe günleri kurulan Pazar yerleri yüzünden trafik alt üst oluyor.
Birde buna Hükümet Caddesinde uygulanan “Tek yön” uygulaması eklenince trafik karmaşası Tekira önündeki “Kocaman göbek” eklenince trafik kilitleniyor. Bu da yetmezmiş gibi trafiği düzenlemekle görevli zabıta araçları yola park edince dar geçit daha da darlaşıp, tek aracın geçebileceği hale geliyor ve bu karmaşayı trafikten sorumlu zabıtalar adeta seyrediyor yan yana dizilerek. O göbek daraltılmadığı sürece bu kepazelik bitmeyeceğe benziyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR