Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’IN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK Mİ?

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’IN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK Mİ?
03.11.2018 / 09:24
Nihayet “tekyön” olayı sonlandırılıyor. Tekirdağ’ın en büyük sorunu yollar sorunu. Tekirdağ’da bir yerden bir yere ister aracınızla, ister otobüsle, ister minibüsle ya da yürüyerek gitmek istediğinizde “yol” sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz.
Dikkatinizi çekmiştir, belediyemizin otobüsleri ile 100. yıl mahallelerinden binip vilayet binasına, yani valiliğe savcılığa gelmeye çalıştığınızda, dağ bayır aşıyorsunuz kocaman otobüsle.
Dağ, bayırlar aşılırken, bozuk yolların bu kamu araçlarına verdiği zararlarda cabası oluyor. Zaten Tekirdağ’da araç sahibi olanların en büyük sorunları, araçlarının ön takımlarının sık sık bozulur hale gelip, tamir masraflarıyla bütçeler sarsılıyor, ailelerin, insanların. Tekirdağ’ın 60-70 yıllık birikmiş sorunlarının bugünkü kuşaklara verdiği olumsuzlukları ortadan kaldıracak hiçbir girişim yapılmıyor.
2019’un 31 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere girecek olan partilerin aday adayları, bu birikmiş olan sorunlarını biliyorlar mı?
Biliyorlarsa nasıl bir çözüm düşünüyorlar Tekirdağ’ın geleceği ile ilgili olarak plan ve projelerini Tekirdağ halkına anlatmalıdırlar. Ayrıca yönetime geldiklerinde hangi kadrolarla çalışacaklarını da söylemelidirler. Verilen sözlerin, anlatılan projelerin yerine getirileceğine dairde noter taahhüdü imzalamalıdırlar. Çünkü şimdiye dek belediyeyi yönetenler verdikleri hiçbir sözü yerine getirmedikleri için, Tekirdağ’ın sorunları birikmiş bugünkü Tekirdağ var edilmiştir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR