Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ONDAN BUNDAN, YALANDAN DOLANDAN

Yüksel İnce
ONDAN BUNDAN, YALANDAN DOLANDAN
10.11.2018 / 09:04
Sonbaharın “pastırma yazını” yaşıyoruz. Hava bir kapıyor, “yağmur yağdı yağacak” diyoruz, ama birden bulutların arasından güneş ışınları ve güneşin sıcaklığı bizi sarıyor sarmalıyor. Bugün Kasım ayının On’u. Sevgili Atamızı kaybedeli 80 yıl olmuş, ruhu şad olsun!
Bugün Trakya Demokrat’ın 10-11 2008’de ilk sayısının çıktığı gün. 10 yıllık gazetecilik adına Tekirdağ’da hiçbir şaibeli işlere bulaşmadan, dik ve onurlu duruşundan taviz vermeden bugünlere geldik, geleceğe de yürüyoruz.
Tekirdağ’da gazeteciliğin suyu çıkmış durumda. Bir sürü işsiz güçsüz, hiçbir becerisi olmayan, geçmişleri karanlık olan, on kuruşa insan satan, 10 kuruşa sahtekarı adam diye tanıtan, asparagas haberlerle okurları aldatanların mesleği haline dönüştürüldü gazetecilik.
Özellikle de haftalık, 15 günlük gazeteler var ki, ne idiği belirsiz, tüm Tekirdağlılarca bilinen üç kağıtçılar “gazeteci” sıfatıyla her yere girip çıkıyor, fotoğraflar çekiyor binlerce, “Hadi otur yaz” deseniz, iki satır haberi bile yazamadıklarını biliyoruz.
Evet, Tekirdağ’da basının durumu bu.
Her mesleğin kendine göre ilkeleri var, gazeteci olmanın hiçbir ilkesi yok. Hele gazete sahibi olmanız
cebinizdeki paraya bağlı olarak yapılan iş haline dönüşmüş. Savcılığa bir dilekçe veriyorsunuz, gazetenizi çıkarıyorsunuz, gazete patronu oluyorsunuz. Bir iki de kendisi gibi sokaktan topladığı adamların eline fotoğraf makinesi verip, ortalıkta dolaştırırsanız, hem gazeteci olursunuz hem de iltifat görürsünüz. Hatta size “duayen” diyenler bile çıkar bu başı boşlukta. Yazıya neyle başladık neyle bitirdik hadi hayırlısı…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR