Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEVSİMSEL SORUNLARA DİKKAT!

Yüksel İnce
MEVSİMSEL SORUNLARA DİKKAT!
24.11.2018 / 08:56
Evet kış geldi gelmesine de, artık kış kışlığını pek gösteremiyor Türkiye coğrafyasındaki küresel ısınma yüzünden. Kentlerin büyümesi, alışılmış kışların yaşanmasını yumuşattı. Havalar soğuk, soğuk olmasına ama geceler hariç, gündüzler daha ılıman, eski kışlara göre. Ama yine de “kış psikolojisi”ni yaşıyoruz, daha sıcak tutacak giysiler giyiyoruz sokağa çıktığımızda, işe giderken, çarşı pazar dolaşırken.
Her ne kadar kış ayımız ılımanlaşsa da, mevsimin özelliğimidir bilemem ama, bu aylarda nezle, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar sık görülüyor çevremizde.
**************
Çarşı pazarlarda görünen pahalılık, hükümet çevrelerinin aldığı kararlarla stokçular araştırılıyor. Stok edilen depolar, tespit edilip, içerdeki soğan, patateslere el konup, sahiplerine cezalar yazılıyor, yakalananlar da piyasaya verilerek, fiyatlar aşağı çekiliyor.
Yıllardır halkımız bu tür soyguncular yüzünden, stokçular yüzünden, aracılar yüzünden her şeyi pahalıya alıyor ve tüketip, haksız paralar kazanmalarına fırsat yaratılıyordu.
Dileriz bugünlerden sonra özellikle belediyelerimiz aracılara fırsat vermeyecek düzenlemeler yaparak, üreticilerle tüketicilerin arasına “komisyoncuları sokmadan” sebze ve meyveleri Pazar yerine ulaştırarak, hem üretici kazanacak hem tüketici ihtiyaçlarını daha ucuza alarak, sağlıklı beslenmesini de sağlamış olacaktır…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR