Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Selimiye Camisi’nde şükür kurbanı kesildi
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 831 kişi hakkında işlem yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gündem Belediye !!! Final….

Bünyamin Alptürk
Gündem Belediye !!! Final….
05.12.2018 / 11:23
Yazı dizime belediyenin görevi, başkan nasıl olmalı, İslam da yönetici ve ardından ulu önderimizin tavsiyelerini sizlerle paylaştım ve artık final zamanı geldi diye düşünüyorum. Önümüzde dört aylık bir süreç var, bu sürecin sonunda yaşadığımız bu nadide şehri yönetmeye aday şahsiyetlerden biri ipi göğüsleyecektir. Tabii ki bizlerin vereceği oylar ile. Bende oluşan soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum “Acaba yöneticiler iyi ve dürüst olunca mı toplum sağlıklı ve iyi olur, yoksa halk iyi ve dürüst olunca mı yöneticiler adil ve ehliyetli olur?” hepimiz bunu bir kez düşünelim derim.
Evet hayalimdir muhtemelen bir çoğumuzun da hayalidir, örnek bir şehirde yaşamak, okula giden çocuğumuzun ayakkabılarının ve pantolon paçalarının çamurlanmadan geri döndüğünü görmek, yürüdüğün kaldırımda başını öne eğerek basacağın yeri seçerek yürümemek, aracının içinde zıplamadan gidebilmek, daha bir çok örnekleri ile kalan hayatı yaşayabilmek. Bu şehir bizim bizlerin Cenabı_ı hak güzelliğin bütün özelliklerini bu coğrafyada sergilemiş, havası ile toprağı ile denizi ile biz bu güzelliklerin yok olmasına, heba edilmesine katkıda bulunacak her türlü eylemden uzak durmak zorundayız. Ardımızdan gelmekte olan neslinde yaşama hakları olduğunu unutmamamız gerekiyor. Şahsi nefsimizi bir tarafa bırakıp gerçek anlamda hizmet edecek, siyasi tarafı ne olursa olsun bu şehre katkı sağlayacak, siyasi kariyerini değil de, sorumlusu olduğu halkı için çalışacak insanı seçmek durumundayız.
Artık Siyasete değil çalışana fırsat verme zamanı gelmiştir. Çünkü bu zamana kadar hep geriye giden geride kalan değişime ayak uyduramayan şehrimizin yeni bir kimliğe kavuşması gerekir diye düşünüyorum ve şehrimizi yönetmeye aday olanlara diyorum ki ; Varmısınız?????
--Ağır alt yapı sorunlarına, şehir içi trafik kargaşasına kalıcı çözümler üretecek.
--Kentin sıkıntılarını masada değil, sahada görüp tespit edecek.
--Katı atıklardan çevreye zarar vermeden kurtulan, atık su arıtımı vb. konularda kalıcı geri dönüşüm projeleri geliştirecek.
--Bir gününü engelli vatandaşlarla geçirip, onların kentin fiziki yapısından kaynaklanan sorunlarıyla empati kurarak hayatlarını kolaylaştıran projeler gerçekleştirecek.
--Toplu taşımada en az 30 yıl sonrasını da hesaba katan projelere kafa yoracak.
--Kentin makul biçimde ulaşılabilir ve her kesimden yurttaşın her türlü kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler inşa edecek.
--Kentlinin ortak neması arazi ve arsaların rantını eşe, dosta, menfaattara peşkeş çekmek konusunda hassas adil olacak.
--Hizmet alım yaptığı taşeronların üç otuz para ödeyerek ve ezerek eleman çalıştırmasına izin vermeyecek.
--Açtığı çukuru mümkünse o gün kapatacak, değilse yurttaşın düşüp can ve mal kaybı olmayacağı makul tedbirleri alacak.
--Yanına oturup çayını içip az sürede olsa derdini paylaşabileceği, ulaşılabilir olacak.
--Kentin tarihi ve turistik güzelliklerini, kaldıysa ağacını, yeşil alanını, rantiyenin doymak bilmeyen iştahına yağma ettirmeyecek.
--Projesini oluştururken kentliyle paylaşan, uygularken fikrini ve olurunu alan, katılımcı olacak.
--Uygar ve markalaşmış yerli yabancı kentlerdeki belediyecilik uygulamalarını takip edip, kendi kentine uyarlayıp uygulayabilen, yaratıcı ve yenilikçi.
--Her kentlinin kentin nimetlerinden azami ölçüde faydalanmasını sağlayacak sosyal projeler geliştirebilecek.
--Ben bilirim, ben yaparım egosu olmayacak, karşısındakini dinleyecek, istişare etmeyi bilecek, her türlü fikir, görüş, düşünceye ve de vatandaşlar ile çalışanlarına saygısı olacak.
--Hazımsız ve ne oldum delisi olmayacak.
--Kamu görevlilerine ve kendi çalışanlarına saygılı olacak.
--Meclis üyelerini figüran gibi görmeyecek, onlarda Belediyecilik ve icraatlarını öğrenerek, gerekli bilgi ve donatı sahibi olacak, meclis oturumlarında parmak kaldır indir oynatmayacak, fikirlerini net şekilde ortaya koyabilecek.
Taahüdümdür diyerek bu metnin altına imza atmaya…………
Saygılarımla.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR