Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAR YAĞDI, BÖYLE OLDU…

Yüksel İnce
KAR YAĞDI, BÖYLE OLDU…
22.12.2018 / 09:03
Kış kışlığını gösterdi Tekirdağ bir gün de olsa beyaza büründü. Geçtiğimiz yıllarda da bir veya iki kez kar yağar Tekirdağ’a ama tutmaz ertesi güne kalmaz, erir giderdi.
Geçtiğimiz gün de böyle oldu, yağdı ve bir gece kaldı beyazlık, gün ışıyınca da eridi gitti.
Kar erimesine eridi de, ortalığı eriyen karların bıraktığı suyla, toz karışında tüm cadde ve sokaklar yürünmez oldu, yayalar için.
Tekirdağ yollarının bozukluğu, bazı sokaklarda çökmelere neden olurken, bu çökmeler de eriyen karların birikmesiyle göle dönüştü. Araçlar, bu birikintilerden geçerken etrafa çamurlu sular sıçrıyor ve bu çamurlu sular oradan geçen yayaların üstlerini başlarını kirletiyor. Gerçi her yağmur yağdığında da aynı şeyleri yaşamaya alışmış olan Tekirdağlılar, yine rahmet okudular sorumlulara.
Dün Perşembe pazarına gidenler bu çileyi bir kez daha yaşadılar. Bu yetmezmiş gibi pazarlardaki fiyatlar da kar yağmasının etkisiyle yükseldikçe yükseldiğini gördüler.
Her şeyi bahane etmeye alışmış esnafın, bu tutumu denetiminden uzak olunca, fiyatlar da tezgah başındakilerin insafına kalıyor, tutturduğuna satıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaş sebze ve meyve hali kurulduğunda Tekirdağ’a gelen her şey denetim altına girince, fiyatlarda keyfe göre belirleme de sona erer diye düşünüyorum.
Dileriz Büyükşehir Belediyesi’nde bu denetim, yapacak olan dairenin sorumluları, vazifelerini yaparlar ve halkımız ucuzluğa kavuşur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR