Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Tesislerimizde Binlerce Sporcuyu Ağırladık
NKÜ’de Kudüs''ün Işıkları Film Gösterimi ve Söyleşi Programı Gerçekleşti
KOBİ’lere Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UYANSAK MI?????

Bünyamin Alptürk
UYANSAK MI?????
27.12.2018 / 11:10
Toplumda çıkarların çatışma haline geldiği günümüzde özellikle siyasal değişmelerle ilgili olarak çok yönlü tartışmalara şahit olmaktayız. Seçimlerin yaklaşmasıyla ortaya çıkan bazı isimlerin, demokratik haktır diyerek değişik yerlerden farklı isimlerin çıkmasından sonra aday adaylıklar üzerinde çeşitli yorumlar yapılmaktadır. İsmi geçen aday adayları arasında, haber olmak isteyen, reklam verip isim yapmaya çalışan, kartvizitine aday adayı olduğunu yazdıran, sosyal medyada boy boy resimler koyan, kartını Pazar yerlerinde dağıtan bunlara benzer farklı bir çok plasiyer şekline rastlanmaktadır.
Siyasi iştah karşısında havalara girerek şimdiden Bildbordlarda hangi resmimi kullanabilirim hesapları bile yapılmaktadır. İyi niyetten ziyade, kendi siyasi hırsları uğruna ortaya çıkan ve çıkarılmaya çalışılan isimler, aday adaylığından sonra bende aday adayı oldum demekten başka söyleyecekleri bir şey kalmayabilir.
Aday adayları üzerinden varlık kazanmak ve birileriyle hesaplaşmak uğruna siyasi ihtiraslarını tatmin etmek adına bazı şahıslara çeşitli meziyetler katarak, bunlar üzerinde yeni makyaj malzemesi kullanılarak, siyasi bilgi ve birikim noktasında hiçbir tecrübeye sahip olmayan, Yönetme ve yönlendirme sanatıyla hiçbir ilgisi olmayan şahıslar üzerinde, imaj değişikliği yaparak çekecekleri fotoğrafları güler yüzlü gösterip aday adayları içerisinde ham olan şekillerine olgunluk, yakışıklı ve çekici profiller meydana getirerek toplumu yanlış yönlere çekmeye çalışan kendi çıkarlarını Milletin çıkarları önünde tutan çok yönlü hesaplar yapılmaktadır. Dün dünde kalmamalı, bazılarının hangi amaçla bu demokratik haklarını kullandıklarına dikkat edilmelidir.
Bir yerlerde görülmek adına sahte figürlerle oyun oynamaya da gerek yoktur. Daha bir şey olmadan kendini bir şey olacakmış gibi gösterenler şunu asla unutmamalıdır. Toplum, aday adaylarını çok iyi tahlil edebilecek kabiliyete sahiptir. Yönetme ve Yönlendirme sanatıyla yakından uzaktan ilgisi olmayanlar, Nefsinin bencil tutkularını bir kenarda tutmasını bilmelidirler.
Halkın, iyi yetişmiş, Adab-ı muaşereti bilen, proje üreten, bilgili birikimli insanlara ihtiyacı vardır. Bir yerlere gelemeyip, Sadece siyasetçi başlığıyla bir yerlerde görülmek adına yola çıkmak isteyenler, önce kendisiyle yabacılaşan yüzlerinin farkında olmalıdırlar.
Ekonomik olarak belirli birikime sahip olanlar bu becerilerini kullanabilecekleri yerlerde kullanarak milli gelire daha faydalı olabilirim diyerek kenarda durmasını bilenleri görmek gereklidir. Kendi alanlarında yetişmiş insanlar hadlerini bildikleri için siyasetteki çalkantı içerisine girme cesaretinde bulunamamaktadırlar. Gelir düzeyi belli bir aşamaya geldikten sonra, siyasette olmak isteyen bir kısım meraklılar, Nitelikli olmadan Nicelik arayarak kendilerini gündeme taşıyıp siyasal tutkuları için işletmelerindeki gibi insanları kullanmaya çalışsalar da, bu tip meraklılar önce kendilerinin olması gerektiği yeri görebilmelidirler.
Unutmamak gerekir ki yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
Saygılarımla
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR