Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Selimiye Camisi’nde şükür kurbanı kesildi
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 831 kişi hakkında işlem yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NEREYE GİDİYORUZ…

Bünyamin Alptürk
NEREYE GİDİYORUZ…
09.01.2019 / 11:32
Son dönemlerde insanların üzerindeki kendini kabul ettirme baskısı iyiden iyiye artmaya başladı. İçinde bulunduğumuz yirmi birinci yüzyıl insanlığa gelişmeyi ve ilerlemeyi getirdiği kadar, yabancılaşmayı, yalnızlaşmayı ve bencilleşmeyi de beraberinde getirdi. Küreselleşmenin gelişmesi nedeni ile bir tarafta zenginlik, çeşitlilik, farklı yaşam stilleri oluşurken, diğer tarafında ise yoğun bir iletişimsizlik, kopukluk ve yalnızlık yer almaya başladı. Yaşanan bu süreç içerisinde kişi köklerinden bilinçli veya bilinçsiz olarak koptu, yardımlaşma, birlik beraberlik ve kanaatkâr olma duygularından uzaklaşarak, hedefe giden her yolu mubah gören bir felsefenin esiri olmaya başladı.
Bu yaşam tarzında insan; beşeriyetinde var olan manevi tatminden uzaklaşarak, maddi tatmini hayatının merkezine yerleştirmeye başladı. İnsan benliğinden uzaklaştığı andan itibaren, kendini hep daha fazla kazanmak ve daha iyi mevkilere gelmek hırsının içinde boğuluverdi. Daha ilköğretim çağından itibaren çocuklarımızı da bu amansız yarışın içine soktuğumuzdan, olgunluk yaşına gelen her insan, artık kendi değerini ve başkalarının değerini sahip olduğu para ve mevki ile ölçmeye başladı.
Fakat ülkemizin mevcut yapısı herkesi istediği düzeyde zenginleştirip, büyük bir hırsla arzu ettiği makama getiremediği için, insanoğlu hayal kırıklığını çok erken yaştan itibaren yaşamaya başladı. Maneviyatın maddeye dönüşmesi kaçınılmaz olarak başta mutsuzluk akabinde insanların birbirine olan tahammülü azalttı.
Hz. Peygamber efendimizin şu hadisini hatırlamak gerek diyorum “Sizden birisi kendi için istediğini kardeşi için de istemediği sürece gerçek mümin olamaz.” Daha fazla vakit kaybetmeden bu filmi geri çevirip maneviyatın maddenin önüne geçmesini sağlayalım.
Saygılarımla..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR