Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FİYATLAR NEDEN YÜKSEK

Yüksel İnce
FİYATLAR NEDEN YÜKSEK
26.01.2019 / 09:05
Önceki gün Pazar yerinde dolaştım, fiyatlara baktım. Gerçekten tüm sebze ve meyve fiyatları tavan yapmış. Neden olarak ise yağan yağmur ve fırtınaların ekili alanlara verdiği zarar gösteriliyor;
Özellikle de seraların örtülerinin fırtına sonucu yırtılması ve seranın sular altında kalması.
TV’den de izledik bu görüntüleri ancak fiyatların ertesi güne yansıması beni düşündürdü. Toptancılar daha önce aldıkları sebze ve meyvelere hemen zam yapmaları vurgunculuk değil de ne?
Diğer taraftan ülkemizin büyük marketleri fiyatlarını pazarlardan yüksek tutmaları da ayrı bir vurgunculuk olarak karşımıza devam ediyor.
Bu büyük marketler kiraladıkları tarla ve seralardan aldıkları meyve ve sebzeleri bir öncesi diyarlardan almışlardı, ne oluyor da güncel olaylar bahane edilerek, fiyatları yukarılara çekiyorlar anlayan varsa, ne anlıyorsa, yüksek sesle söylemelidirler, hatta bu marketlere uğramayarak boykot etmelidirler.
Ve aynı zamanda belediyeler Pazar yerlerinde satılan her şeyin, alış fiyatlarını kontrol edip, satış fiyatlarındaki farkları hesaplayarak yüksek fiyat uygulamalarına karşı tedbirler almalıdırlar. Belediyelerin böylesine müdahale hakkı yasalarda mevcuttur, yeter ki gereken yapılsın, denetim yapanlarca.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR