Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUTLULUK-MUTSUZLUK İÇ İÇEDİR

Yüksel İnce
MUTLULUK-MUTSUZLUK İÇ İÇEDİR
09.02.2019 / 09:01
Ayların en kısası şubat ayıdır. Şubat ayında önemli günler yaşıyoruz. Küresel ısınmanın şubat ayı içinde bize hem bahar günlerini hatırlatan ılık saatler yaşattı bazı günlerde. Son iki gündür ise mevsimsel soğuklara döndük.
Küresel ısınmanın bizim coğrafyaya yansıması nasıl olacak tam anlamıyla belirginleşmedi. Akdeniz bölgemizde bu yıla kadar yaşamadığımız hortumlar bölgeyi alt üst etti. Tüm seraların örtülerini param parça etti., yağan yağmurlar tüm tarım alanlarını çamur deryasına dönüştürdü. Ürünler çürümeye başladı. Bunu bahane edenler, çarşı pazarda fiyatları yukarılara çekerek, zararı bize ödetmeye girişti.
Bu kötümser durumu 14 Şubat Sevgililer Günü’yle şubat ayı kendini affettirir sanırım. Her yaşanan zor zamanın sonu olduğu bilinciyle, geleceğimize daha kalıcı güzelliklerle doldurmazsak, güzellikleri aramazsak, yaşama isteğimizi karartırız, mutsuzluğa iteriz kendimizi. Bunun bilincinde olarak, hayatı sevmek, hatta tüm zorlukları bir sınav gibi görüp, zorlukları “AŞACAĞIM” diyerek, zorun üstüne üstüne gidip çıkış yolunu bulacak gücü bulmalıyız diredikçe kendimize olan güceni kazandığımızda aşamayacak hiçbir engelin olmadığını görürüz.
İnsan mağaradan günümüz dünyasına her türlü zorluğu yaşayarak ulaştı. Yarınlara ulaşırken, yine insan yarınlara ulaşmak için aşacağı daha çok şey olacak, mutlulukla mutsuzluğu birlikte tadacak. Balın tatlı olduğunu, acıyı tatmadan anlayamaz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR