Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TOPLUMSAL ALDATMAYA, HEP BİRLİKTE KARŞI ÇIKALIM

Yüksel İnce
TOPLUMSAL ALDATMAYA, HEP BİRLİKTE KARŞI ÇIKALIM
23.02.2019 / 09:06
Bahar havası üç beş gündür Tekirdağ’da herkesin yüzünü güldürdü, sırtını ısıttı. Küresel ısınmanın Tekirdağ’a armağanı mı desek bilemiyorum. Ancak, meteoroloji haberleri bugünden başlayarak yeniden soğuk ve karlı havaların olacağını söylüyorlar.
Demek ki, küresel ısınmanın bizlere zaman zaman böylesine sürprizleri de olacak. Hükümetin çarşı pazardaki pahalılığa “dur” diyen girişimleri sonuç vermeye başladı.
Üreticiden alış fiyatıyla, tüketiciye satış fiyatları arasındaki beş on kat fazlalık ortaya çıkarıldı.
Bazı aracılara kesilen cezalar 3 milyon civarına ulaştı.
Serbest piyasa kuralları biz de ters anlaşıldığından öncelikle aracılar fiyatları yükselterek daha çok kazanmanın yolunu seçtiler. Halbuki serbest piyasa kuralları fiyatları indirip, daha çok mal satıp, sirkülasyonla daha çok kar etmek gerektiğini anlamamışlar, az satıp çok kazanmayı tercih edince, halk pazar alışverişlerini kısmak zorunda kalmıştı. Gerçi tazmin satışlarıyla ilgili olarak Tekirdağ’da bir girişim henüz yapılmadı ama, hükümetin aldığı kararlardan dolayı fiyatlar da biraz olsun indirimler görmesek de belediyenin bazı girişimleri sayesinde, zabıtaların alış faturaları üzerinden yaptıkları kontroller nedeni ile fiyatlar biraz daha aşağılara çekilmeye başlandı. Dileriz bu kontroller devam eder ve fiyatlar daha aşağılara çekilir, halkımız da ihtiyaçlarını daha ucuza alarak mutlu olurlar.
Halkımızın aşı ile işi ile kavga yaratacak girişimler toplumsal hale dönüşünce, zararı hepimiz görüyoruz. Toplumsal dayanışma her zorluğu yener diyorum. Fırsatçılara meydanı bırakmamalıyız, karşı çıkmalıyız, sesimizin çıktığı kadar...
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR