Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ BELİRLEMEK İÇİN DOĞRU ADAY KİM?

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ BELİRLEMEK İÇİN DOĞRU ADAY KİM?
09.03.2019 / 09:04
Tekirdağ sokakları bugünlerde çok hareketlendi. Seçim günleri yaklaştıkça partilerin adayları sokaktaki vatandaşların elini sıkmaya çalışıyor, “oyunu bana ver” dercesine boynunu biraz sağa biraz sola eğip, yapmacık gülücükler atarak.
Siyasetçilerin en önemli özellikleri seçim öncesinde seçmene adeta “yağcılık” sanatının en güzel halinin gösterilmesidir. Seçim öncesi bu kişilik erozyonunu sergileyenler, seçimi kazandıkları andan itibaren “biz vatandaşlara” nasıl tepeden bakar hale geldiklerini hep yaşadık, bu seçim sonrasında da yaşayacağız.
Bizim gibi az gelişmişliği yaşayan toplumlarda aynı şeyler yaşanıyor. Türkiye olarak, son on yıl içindeki dünyadaki gelişmelerin ışığında, siyasete bakışımız, siyasetçiye bakışımız daha nesnele dönüştü.
Duygularımızla değil, daha akılcı bakışlarla olayları hem yaşayarak hem de gözlemleyerek karar verir hale geliyoruz.
Bu gelişme, alışıla gelmiş siyasi tercihlerimizde de değişimlere uğruyor. Anadan babadan kalma siyasi anlayışımızdan koparak, ekonomik ve sosyal ilerleyebilmemizde kimler ne kazandıracak diye bakıyor sandığa gittiğimizde atacağımız “oy’un yönü” değişebilir oluyor.
Siyasi partilerin sözlerine değil, yaptıkları şeylere bakarak destek verir hale geliniyor.
Yerel seçimlerde kimi neden desteklemeliyim de ölçüler de daha kolaylaşıyor. Yaşadığımız yerin sorunlarını çözecek plan ve projelerini anlatana dek vermek en doğru karar olsa gerek. Dileriz tüm seçmenlerimiz adaylar içinden en doğrusunu seçerek Tekirdağ’ın geleceğini belirler.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR