Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Selimiye Camisi’nde şükür kurbanı kesildi
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 831 kişi hakkında işlem yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞEHRİMİZDEN EFSANELER…

Bünyamin Alptürk
ŞEHRİMİZDEN EFSANELER…
19.03.2019 / 11:28
Dürüstlük dinamiği eksik olan bir şahsiyet dili, etkili değildir. Böyleleri, etkin bir lider, eğitimci, dost ve ağabey olamazlar. Diğer bir ifadeyle “adam” olamazlar.
Dürüstlüğün şahsiyete yerleşmesinde, sözde doğruluk önemli olduğu gibi, muamele dediğimiz, işte ve ilişkilerde dürüst davranmak da son derece ehemmiyetlidir.
Ebû Hureyre -radıyallahu anh- şöyle anlatır: “Peygamberimiz bir gün buğday pazarına uğramıştı.
Mübarek elini, içine buğday doldurulmuş bir kaba daldırdığında parmaklarının ıslandığını gördü. Bunun üzerine buğday sahibine:
– Bu ne?» diye sormuştu. O kişi de:
– Onu yağmur ıslattı, ey Allah’ın Resûlü», deyince, Peygamberimiz:
− O ıslak kısmı insanların görmesi için üste koysaydın ya. Bizi aldatan bizden değildir; buyurdu.
Alabildiğine kirlenen bir siyasetin vıcık vıcık zemininde güzelliklere doğru yol alabilmek mümkün müdür? Böyle bir zeminde yol almaya çalışanlar her adımda bir başka çirkinlik, kokuşmuşluk ve kirlenmişlikle yüzleşirler mi?
Ülkemizde her zaman temiz ve dürüst bir siyasetin özleminden söz edilir ama bu özlemin gerçekleşebilmesi adına ciddi bir uğraş verildiğine tanık oluyor muyuz? Yoksa bu vıcık vıcık kirli zeminin devamından yarar umanlar ve bundan nemalananlar özlemin gerçekleşmesine set çekecek kadar güçlü ve kalabalık mıdırlar?
Âlemlerin efendisi ne diyor “Bizi aldatan bizden değildir.” Buradan nereye varmak istediğim sorusu aklınıza gelebilir, belediye seçimlerine sayılı günler kaldı, doğal olarak herkes adaylar hakkında konuşuyor ve tartışıyor. Bir takım adaylar hakkında anlatılanlar efsane gibi, alınan hibeler, yeniden düzenlenen projeler, bankamatik memurları vs.vs. bunları ileriki günlerde aynen anlatıldığı gibi tarafsız bir tarz ile aktaracağım.
Bakalım buğdayın ıslak kısmını üste konmuş halde görecek miyiz????
Devamı gelecek…..
Saygılarımla.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR