Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAHAR HAVASI SİYASETÇİYİ NASIL ETKİLER

Yüksel İnce
BAHAR HAVASI SİYASETÇİYİ NASIL ETKİLER
23.03.2019 / 09:07
Nihayet bahar havasına kavuştuk, havalar her gün biraz daha ısınıyor. Polenlerin uçuştuğu bugünlerde, belediyelere seçilme isterikliğine tutulmuş olanların “vaatleri” polenlerden daha fazla dokunur hale geldi anlamsız konuşmalar, verilen sözler.
Baharın toprak altında gizlenen kökleri filiz verip, doğayı yeşile boyarken, etrafa yayılan taze yeşilin kokuları bizleri diriltiyor, yaşımız kaç olurda olsun. Elbette genç kuşaklar daha çok etkileniyorlar baharın getirdiği enerjiyle, yeni yeni sevdalara koşuyorlar ya da sevdalarını daha da güçlendirip sevdiklerine daha sıcak dokunuşlarla heyecanlanıyorlar.
Bahar işte böylesine etkiliyor her canlıyı, sarmaşığın dalları gibi kucaklıyor, sarıp sarmalıyor istekle, arzuyla.
Önümüzdeki hafta siyasetin belediyelerimizin başına oturma isteklerinin son günü olacak. Vaatlerle seçmen karşısında koşturanlar, el sıkıp, vatandaşa gülücük dağıtanlar bu son cumartesinde enerjilerinin bitip tükendiğinin de iyice belirginleşmiş halini yaşayacak olsalar da, son bir hamleyle seçmene güler yüzle yanaşacaklar, oyunu bana ver dercesine.
Seçilme seçilmeme telaşı yaşayanlar, seçilmiş olup da Tekirdağ’a hiçbir şey vermeyenler, Tekirdağ’ı köyleştirip çekip gidenlere benzemez diye iyimser bakıyor yeni seçilmek isteyenlere Tekirdağlı.
Dileriz, kim seçilirse seçilsin, Tekirdağ olumlu anlamda değişime girerek, sözde değil gerçek anlamda her sorunu çözülmüşe dönüşsün, mutlu olsun.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR