Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞLILAR NE YAPIYORLAR NASIL YAPIYORLAR

Yüksel İnce
TEKİRDAĞLILAR NE YAPIYORLAR NASIL YAPIYORLAR
13.04.2019 / 09:05
Tekirdağ’da seçim döneminin getirdiği hareketlilik çarşı pazarda işlerin durgunluğunu da körükledi. Esnaf ve zanaatkârlar siftahsız eve dönüyor akşamları.
Gerçekten de son 1,5 yıldır Tekirdağ sanayi sitelerinde işyeri olanların işleri durma noktasına geldi. Bazı işyeri sahipleri meslekleri dışında iş yaparak evlerine ekmek götürmeye çalışırken, bazıları dükkânlarını bile açmaz oldular işsizlikten.
Sonuç olarak Tekirdağ’da esnaf ve sanatkârların durumu hiç de iyi değil.
Banka borcu olanlar, Esnaf ve Kefalet kooperatiflerinden borç almaya çalışıyorlar sıkıntılarını gidermek için, yeni yeni yatırımlar olmadığı için, gençler kahve köşelerinde enerjilerini boşa harcıyorlar ya da Tekirdağ dışında iş aramak için başka yerlere gidiyorlar.
Tekirdağ’ın varlıklı aileleri istihdam yaratacak işlere yatırım yapmayıp, bina yapıp kiraya vererek rahatlarına bakıyorlar ya da bayilikler alıp, riske girmeyerek rahatlarını bozmuyorlar gibi gözükseler de, siyasette yönlendiriciliği bırakmıyorlar.
Sonuç olarak Tekirdağ’da hiç bir şey değişmiyor, Tekirdağ büyümüyor, gelişmiyor, yatırım yapılmıyor, iş alanları oluşmadığından emeklilerin yerleşim yerine dönüşüyor olsa da, emekliler de bu durağanlıktan sıkılır hale geliyorlar. Kahve köşelerinde tavla oynayıp, vakit öldürüyorlar, mutsuzlukları her hallerinde ortaya çıkıyor olsa da alternatifsizlikten dolayı her gün aynı yaşama devam ediyorlar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR