Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 831 kişi hakkında işlem yapıldı
Trakya’da 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokağa çıkarak bayramın keyfini yaşadı
Tekirdağ’daki Elmas nine, Trabzon’daki torunlarıyla telefonda görüntülü bayramlaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HOP DEDİK…

Bünyamin Alptürk
HOP DEDİK…
18.04.2019 / 11:21
İnsan sevgi ile yeşeren bir fidan gibidir. Ancak bu fidanın köklerini saygı ile sulamazsak kökler çürüyecek ve fidan olması gerektiği gibi büyümeyecektir. Atalarımızın ağaç yaşken eğrilir sözü buna ne güzel bir örnektir. Saygı görmek istiyorsak önce saygılı olmayı öğreneceğiz ve çocuklarımızda saygıyı kendimizi örnekleyerek öğreteceğiz. Aile toplumun en küçük birimi ama en önemlisidir çünkü insan daha yürümeye başlarken öğrenmeye de başlar. Önce büyüklere saygı içine anne babayı diğer akraba aile büyüklerini ve mutlaka öğretmenleri de alır.
Başkalarının haklarına saygılı olmak; örneğin bir yerde sıra beklerken sıraya uymalı bir önceki veya bir sonrakinin hakkına dikkat etmelidir. Hastaların veya yaşlıların yaşadığı yerlerde sessizliğe önem vermeli gereksiz gürültü ile onları rahatsız etmemelidir. Sevgi ve saygı kardeş hislerdir birinin olmadığı yerde diğeri durmaz. İkisi birbirini besler ve beraberinde huzur ve güven oluşur. İnsan yaşamının en önemli iki unsuru güven içinde ve huzurla yaşamaksa saygı ve sevgiyi aynı oranda beslemek ve üretmek gerekir. Aksi halde yaşam tatsızlaşır ve kişi mutsuz olur.
Allah insanı en güzel şekilde yaratmış ve çeşitli özelliklerle donatmıştır. Yaratana saygı kendimize verdiğimiz önemle bağlantılıdır. Sağlığımıza dikkat zamanı boş geçirmemek kalbi boş vesveselerden korumak ve inancı sağlam tutmak gerekir.
Şimdi diyeceksiniz ki bunları neden yazıyorsun biz zaten toplum olarak bunlara değer verir ve biliriz. Doğrudur büyük çoğunluğumuz bunları biliriz amma bilmeyen bir takım insanlarında aramızda olduğu ve hatta hatta bir ilçeyi yönetecek seviyeye kadar çıktığını da görebiliyoruz.
Geçenlerde sosyal medyada bu ilçede yöneticilik yapmış ( daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi inancım gereği isim vermeyeceğim) bir zatı muhteremin talihsiz ve bir o kadar da ucube açıklamasını gördüm ve satırı satırına sizlerle paylaşıyorum.
Bu zat şöyle diyor!
“Değerli hemşerilerim,
İlçemizdeki seçim sonuçları bütün Atatürkçüleri, Cumhuriyet Halk partilileri, İlericileri, aydınları, yurtseverleri, demokratları üzmüş ve hayal kırıklığına uğratmıştır.”
Bunu okuyunca bir anlığına Süleyman paşamızın düşmanlar tarafından zapt edildiği duygusuna kapıldım, düşünebiliyor musunuz ilçemizde yaşayan ve yüzde ellilik bir çoğunluğun tercihi birilerini üzmüş ve hayal kırıklığına uğratmış. Nasıl bir basiretsizliktir anlamak mümkün değil. Bunu yaparak hem toplumu ayrıştırıyorsun hem de temsil ettiğin partine zarar veriyorsun.
Sadece şunu sormak istiyorum bahse konu üzülenler siz kimsiniz? Lütfen çıkıp kendinizi ve özünüzü bizlere anlatırmısınız.
Saygılarımla.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR