Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAHARIN BİZE KATTIKLARI

Yüksel İnce
BAHARIN BİZE KATTIKLARI
20.04.2019 / 09:08
Nisan’ın ortasındayız. Havalar bir türlü ısınamadı gitti. Küresel ısınmanın bizim coğrafyaya yansıması böylesine havalar yaşamamızı sağlıyor. Doğu Anadolu’da Erzurum, Kars, Ağrı illerinde kara kış yaşanıyor. Yollar karla kapandı ulaşımda zorluklar yaşanıyor.
Yurdun en batısında Tekirdağ’da havalar bir türlü mevsim normallerine yaklaşmadı, hala üşüyoruz esen rüzgar altında kalınca. Tekirdağlı ısınmak için sobasını, kaloriferini yakıyor her akşam.
Ağaçlarda çiçekler nazlı nazlı açar oldu. Esen rüzgar çiçeklerin dallarında uzun kalmasını önlüyor, çiçekler tam olgunlaşmadan kopuyor dallarından. Etrafı çiçeklerin rengine dönüştürüyorken, genç sevdalılar havaların soğuğundan daha bir sokuluyorlar birbirlerine, baharın getirdiği sıcak kanlarıyla.
Bahar ayları yeni sevdalara açılmanın dayanılmaz iticiliğinin etkili ile, aşlar yenileniyor, küskünlükler çözülüyor ya da yeni sevdalara koşuluyor, mutluluklar yaşamak arzusu artıyor.
Bahar havası her yaşta olanlardan hem bedensel hem de psikolojik olarak yenilenmelere sebep oluyor. Moraller düzeliyor tümden bir canlılık kazandırıyor yaşa başa bakmadan. İnsanın, insanların arzularının sınırsız olması, doğa olayları benzeri şeyleri bedenlerinde yaşamalarını da yeniliyor bahar aylarında. Evet hep birlikte yaşıyoruz bu yazdıklarımızı. Bahar geldi, hoş geldi diyoruz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR