Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Tesislerimizde Binlerce Sporcuyu Ağırladık
NKÜ’de Kudüs''ün Işıkları Film Gösterimi ve Söyleşi Programı Gerçekleşti
KOBİ’lere Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALDATMAK EŞİTTİR İHANET…

Bünyamin Alptürk
ALDATMAK EŞİTTİR İHANET…
23.04.2019 / 09:05
Günümüz dünyasında güvensiz kalplerimizi karaktersiz insanlara borçluyuz…
Hep birlikte aldatmayı, ihaneti ve sınırlarını, günümüz şartlarında tekrar değerlendirmek istedim. Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı bence. Aldatmak deyince akla ilk gelen şey kadın erkek arasında ki aldatma mıdır? Sadece fiziksel birliktelik midir?
Bana göre aldatmak sadece fiziksel birliktelik kesinlikle değildir. O başlı başına tek konu çünkü. Her şey de olduğu gibi aldatmanın da kategorileri vardır…
Yalan, sevenler arasında aldatmaya girer, keza birine verilen sözün tutulmaması, birilerin umutlarıyla oynamak oyalamak ihanettir,
Haksızlığı bile bile göz yummak ihanettir,
Bir insanın yaşadığı evde farklı bir kimliğe sokakta farlı bir kimliğe girmesi ihanettir,
Verilen görevi yerine getirmemek, zamanı boşa harcamak, suyu boşa harcamak kısacası israf etmek ihanettir.
Olduğundan farklı görünebilmek için çaba harcamak ihanettir,
Şöyle bir çevremize bakar isek bu örnekleri çoğaltmak o kadar kolay o kadar mümkündür ki.
İnsanlık tarihi boyunca var olan ihanet gerçeği. İhanetle karşı karşıya kalmak her insanı çok üzer, öfkelendirir, yıpratır, hatta hayata bakış açısını kökten değiştirir.
Ancak günümüzde başka bir sorunla daha karşı karşıyayız! Neyin ihanet kapsamına girdiğini, hangi davranışı aldatma olarak görüp hangisine hoşgörü göstermemiz gerektiğini belirlememiz gittikçe zorlaşıyor…
Memleket zaten açık hava tiyatrosu gibi, her yer oyuncu Her yer soytarı, her köşe başında bir yalancı. Yüzüne gülerek arkanı döndüğün anda şeytanlık peşinde olanlarla dolu her yer. Kültür mantarı gibi her yerdeler. Bu (gereksiz) varlıklar kendilerini uyanık, atılgan, iş koparan, özgüvenleri yüksek olarak nitelendirirler ve: “hallederiz, yaparız, sorun değil, problem yok” gibi sözleri kullanırlar. Çünkü yapamayacakları ama yapmak istediklerini bu şekilde açıklarlar. Ve nitekim yapmazlar, yapsalar bile zamana yayarlar sonucu da aldatmaya girer.
Sonra geçerler klavye başına ve: “Hiç kimseyi yalan söyleyecek kadar tanımak istemiyorum yazarlar” veya kişilikleri ile örtüşmeyen güzel bir sözü paylaşırlar sosyal medyada.
Bir de sosyal ortamda bir yabancıyla flört etmek, bu aldatmaya girer mi sizce? Bence fazlasıyla girer! Bu çok tartışmalı bir konu tabi ama teknolojinin imkânlarını kullanarak kaçak dövüşenler fazlasıyla var. Gerçekten de bilgisayar hayatımızda yeni bir dönem başlattı; bugün dünyanın öbür ucunda yaşayan, sadece fotoğraflardan gördüğümüz(ki onun olduğu şüpheli) birileriyle görüşülmekte. Unutmayalım bu kullanımı en yaygın sosyal platformu ciddiye almakta fayda var… Cuma gelmeye görsün, sanal âlem Mekke Medine. Günahsızlar, masumlar, iyilik isteyenler yaz yaz bitmez. İyi de hoş ta bu nasıl bir ironidir ki sanalda dünyada her insan akıllı ve güzelliği savunuyor da dışarıda ki bu yüzlerce deli ahlaksız kim diye sorasım var, kusura da bakabilirsiniz.
Maneviyatı unutup maddeyi ön plana aldığımız bu dünyada, sözelle eylemin bir olup niyetin karakterin bunu doğrulamıyorsa ihanettir! Niyet ve renk belli olacak arkadaş, bir rengi savunurken gökkuşağını sevemezsin, seversen bu aldatmadır.
BAZI ŞEYLERİN CİNSİYETİ YOKTUR! ALDATMADA, İHANETTE, YALANDA, AHLAKTA, NAMUSTA DA CİNSİYET YOKTUR! Devir, tilkiyle plan yapan kurt ile avlanan, sonra oturup, koyun ile yas tutanların devri! Bu devir bizi aşar dostlar, biz sevgi adalet dürüstlük barış diyelim gerisini koy verelim...
Saygılarımla.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR