Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞARI MI YAŞAMAK MI?

BAŞARI MI YAŞAMAK MI?
26.04.2019 / 11:23
Birini tanıyorum sakın sormayın bak. Katiyen söylemem. Ayıp ya olur mu öyle şey. Bu kişi, bu vatandaş önce babasının parasını bitirdi. Sonra Emlaklarını, oturduğu babasının aldığı daireyi de.. Onları yiyince biraz kilo da aldı 100 gr kadar. Sonra çok iyi tanıdığım birinin evini kiralamak istedi. Tanışıyorlar. Durumu bildiği için vermedi.
Bir daha uzun süre görmedim. Oğlumu gönderiyorum, baktım bu arkadaş ta orada. Merak ettim doğrusu bizimde önümüzde. Dört bin küsür TL karttan çektiriyor tatile gidecek. Yıl sanırım 2010 o zaman iyi para. Yaşamak güzel yaşıyor adam.
Evli çoluğu çocuğu da var hani. Çok açık verdim adını söyleyecekmişiniz gibi geliyor.
Yine biri Silivri’de otellerde. Keriz bekleyen yaşama yeri otellerde tarlaların tamamını yedi düne kadar küçük bir meşin çanta koluna sıkıştırıp dolaştı biraz parasız. Şimdi ortalarda yok. Tabi adam yaşadı yani.
Oğlunu evlendiren sünnet düğünü yapan askere gönderen tarla sattı en kolayıda bu. İki tane davar baksa onları satıp görecek işini. Boku var hayvanın olur mu şimdi sat tarlayı. Geçerken karşıdan bak.
Kahveler dolu kafa üretecek bir şey düşünemiyor. Tembel alıştırılmış. Örnekler o kadar çok ki.
Parayı zapt etmek deliyi zapt etmekten zor. Ortaya sorunlu insanlar çıkıyor.
Köşe başında simit satan birini tanıyorum 8 daireli apartman yaptırdı .Konuyla ilgili işini de ben yaptım. Daireleri kiraya verdi. Paşalar gibi yaşıyor. Ortalardan dan da kaybolmadı.
Yani diyeceğim şu ki simit satan yaşamıyor mu. Allah sağlık afiyet versin.
Başarının sırrı üretmek yani çalışmak. Yani maçayı sıkmak. Bunu başarmakta zor değil. Parayı bul bak gör bir sürüde akraban çıkacak.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR