Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Ergene’deki Kadınlar Malkara’da El Emeği Ürünleri İle Fark Yarattı
Ergene’de Yağmur Duası Yapıldı
İYİ Parti Tekirdağ Heyeti Odamızı Ziyaret Etti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PEYGAMBERLİK VE İLK NESİLLER

PEYGAMBERLİK VE İLK NESİLLER
30.04.2019 / 11:16
Hz. Âdem’le Havva Cenabı Hakka dua ettiler:
Rabbimiz!..Eğer Sen, bize neslimize yaraşır bir zürriyet ihsan edersen biz , muhakkak baba, ana ve çocuklarımız sana şükredenlerden oluruz !
Cenabı Hak, onlara icabet ederek Salih bir nesil verdi. Onların çocukları, torunları üredi de üredi. Fakat bir zaman sonra Allah’a şirk koşmaya başlamazlar mı? Tuhaf şey! Allah onların ortaklarından ne kadar üstündür. Onlar bir şey yaratamayan, halbuki kendileri yaratılmış bulunan mahlukları mı şerik koşuyorlar? (Tecridi Sarih )
Ey insanlar!..Allah o kudret sahibidir ki , hepinizi O, bir nefisten , Âdem’den yarattı. Bu bir şahıstan da eşini, Havva’yı yarattı. Birleşmelerinden çocuklar doğmaya başladı. 20 erkek, 20 kız. Onlardan çoğalan nesiller boyu torunlar…Çoğaldı da çoğaldı!..(Tecridi Sarih c.9)

İLK PEYGAMBER
Cenabı Hak, Hz. Pişmanlığını kabul ettikten sonra onu “on sahifelik “ bir kitapla kendi evlad ve ahfadına Peygamberlikle mümtaz kıldı . Müteakiben 930 – 1000 yıl daha yaşanan nesiller menşei bir hayat!..Akibeti: Serendip adasında veya Mekkei Mükerreme’de “ Ebu Kubeys “ dağında toprağa verilişi…Yıllar sonrası , Hz. Nuh’un nâşı, gemisine alarak “Beyti Makdise “ defnedişi …Bu da bir rivayet…
Havva anamızın, Hz. Âdemden on sene sonra vefat edişi ve
“Cidde “ veya Hz. Âdemin yanında defnedilişi… Hep rivayet…
Not : Bazı ilâhiyatçılarla din alimleri arasında Havva anamızın yaratılışı hakkında görüş ayrılıkları vardır: Kimisi derki, Havva anamız Âdemin kaburga kemiğinden yaratıldı. Bir gurup da hayır, Adem neden yaratıldıysa Havva da ondan yaratıldı, demektedir. Biz de buna: “Allahü a’lemü bi’s-savâbi” deriz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR