Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Büyükşehir Belediyesi İl Genelinde Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
Halı sahalar 145 gün sonra yeniden açıldı
SINIRDA YANGINLA İLGİLİ ÜST DÜZEY GÖRÜŞME

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EL KİRİ PARA

Bünyamin Alptürk
EL KİRİ PARA
12.06.2019 / 11:27
Para insanoğlunun yaşantısında çok önem taşır, onun için çalışıp çabalamak bir güç sarf etmek ve de akıllı olduğundan şüphe etmemek lazım öyle değil mi?
Toplumda değer ölçüsü zenginlik olunca paranın açmayacağı kapı yok tur’a şartlanınca parayı veren düdüğü çalar fıkralara konu olunca! Gelde hırslan ma! Paraya arşı zaafın olmasın, ne mümkün değil mi?
Peki, biz mi parayı bulacağız? Yoksa para mı bizi bulacak? Bakıyorum hemen ikiye bölündünüz. Nedenini ben size söyleyeyim mi?
EL CEVAP; Aklınızdaki düşünce farkından tartışmaya, ayrılığa düştünüz size kolay gelsin. Bakalım hangi taraf daha mantıklı sorular karşısında cevaplar yetiştirecek. İki görüşe de katkıda bulunmak isterim. PARAYI ZABT ETMEK, AKLI ZABT ETMEKTEN ZORDUR. Ona göre düşünerek peşinden koşun derim her iki gruba da.
Para elden ele dolaşan, kişilerin karakter ve kabileyi tine göre şekil alan, ama hepsinin de ortak noktası eli ve cebi boş olarak ölmeleri. Yani ölüme çare değil, cenazeye renk katan arkasından mirasa sormuşlar ‘’nereye gidiyorsun?’’
ÖLÜM HAK, MİRAS HELAL, SAVRULMAYA. Diye cevap vermiş. (Para mal mülk) v.s.
Bu konuda neden hep aklımızı zorlarız. Toplumda aklını çalıştıran, zeki olan uyanık, girişken kişilerin ZENGİN oldukları kanaati yaygındır ve kabul görmüş, tam aksi içinde akılsız zeki olmayan pasif, insanların ise FAKİR olmaları düşünülmekte. Sizce bu görüşler doğrumu?
Neden cevapları ilahi adalet çerçevesinde aramıyoruz. Aklımızın yanında mantığımızda gözlemleyerek bulamıyoruz. Çünkü hırsımız cimriliğimiz, bencilliğimiz aklımızı örttü de ondan dinimizi imanımızı gaye ve amacımızın yönünü PARAYA çevirip, zekat vermeyip, helal harama dikkat etmeyip, kul hakkını gasp ederek, rızkından fazlasını yiyemeyeceğine inanmayarak, elde edilen ve sonunda sıfırlanan ZENGİNLİĞE AKILLI olmak mı? Diyorsunuz!
O sizin saf temiz yani APTAL dediğiniz akılsız insanlar dürüst, namuslu ALLAH’dan korkan helal haramı bilen, kul haklarına riayet edenler mi! Akılsız deli mi bu insanlar? Ahi rette ki kararı göreceğiz. Bu dünyada görüyoruz haram yiyenlerin sorununu.
Görmediler mi ALLAH c.c hu dilediğine rızkı genişletiyor da, daraltıyor da. Şüphesiz inanan bir toplum için bunda ibretler vardır Rum suresi 37.
Onun için aklınızı fazla zorlamayın az olsun, öz olsun, helal olsun, zekâtı sadakası verilmiş bereketli hayırlı mal mülk edinmek ve de öldükten sonra hesabı kolay verilen ZENGİNLİKLER nasip etsin.
Fakiriz diye üzülmeyiniz şerefinizde, itibarınızdan ALLAH korkunuzdan taviz vermemeye azami dikkat ediniz. İnanın ALLAH sizi hiçbir konuda yormaz. Sizlere sevdiklerinize sevenlerinizde sağlıklı sıhhatli ömürler dilerim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR