Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
16 TON KONSANTRE YÜZEY DEZENFEKTANI KULLANILDI
Maske ve Kolonya Dağıtımımız Sürüyor
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NAMAZ GÜZERGAHI-4

NAMAZ GÜZERGAHI-4
29.06.2019 / 11:42
“Onların peşinden öyle bir nesil geldi ki, bunlar Namazı terkettier, nefisleinin, şehvetlerinin arzularına uydular. İlerde azgınlıklarının, kudurmuşluklarının cezasını göreceklerdir.” (Meryem 59 )
“Oysa onlar, Tevhid inancına yönelerek, dini yalnız Allah’a tahsis ederek O’na kulluk etmek. Namazı kılmak ve zekatı vermekle emir olunmuşlardır .İşte doğru din budur.”(Beyyine5)
“Ailene namazı emret, ve kendin de namaz kılmaya devam et.” (Taha 132 )
Bize Namazı anlatan, öneminden bahseden Kur’an’dan bir kısım ayetleri ifade etmeye çalıştık. Rabbımızın, kıyamet gününde imandan sonra Namaz ibadetini soracağı defaatle tekrarlanmaktadır. Bu muazzam Namaz ibadeti, biz Müslüman kullar için Allah’ı ululamak, O’nun ezelî ve ebedî kudretinin önünde eğilmek, ezelde ruhlarımızın elestü misâkını sebatla devam ettirmesidir.
Namaz hakkında Rasûlüllah Efendimizin bazı hadislerinden bir kaçını , burada zikredelim: Rasûlüllah Efendimiz buyurdular ki:
“Başsız insan olmadığı gi , Namazsız da din olmaz .”
“Namaz, dinin direği, Namaz kılan dinini kuvvetlendirir, Namazsız kişi de dinini yıkar.”
“Sabahleyin kıldığımız iki rekat sünnet Namazı, dünya ve dünya içindeki her şeyden daha hayırlıdır.” “Namazın dindeki yeri, başın vucuttaki yeri gibidir.”
“Parça parça kesilsen de yakılsan da Allah’a ortak koşma ve farz olan Namazı bilerek terk etme .” Kimki farz olan Namazı terk ederse, Allah’ın koruması ondan uzaklaşmıştır.”
“Kıyamet günü kul ilk önce Namazdan hesaba çekilecektir. Namaz düzgün ise diğer ameller de düzgün olacaktır. Eğer Namaz bozuk olursa, diğer ameller de bozuk olacaktır.”
“Kim bir Namazı kazaya bırakırsa, sanki onun çoluk çocuğu ve malı mülkü elinden alınmış gibidir.” İkindi Namazını kaçıran kimse, sanki ailesi ve malı helak edilmiş kimse gibidir.”
“Her kim şu beş vakit Namazı geciktirmeden, ta’dili erkanla eksiksiz kılarsa, Namazı kıyamet gününde ona bir aydınlık, hakkında delil ve kurtuluş olur.”
“Her kim de bu beş vakit Namazı hakkıyla kılmazsa, kıyamet gününde Karunla, Hamanla , Firavunla ve Übey ibni Halefle birliktedir.”
“Namaz kılmaya malı ile oyalanıp kılmıyorsa , Karun’a benzer .”
“Namaz kılmaya saltanatı mani oluyorsa, Firavun’a benzer .”
“Namaz kılmaya , idareciliği mani oluyorsa, Haman’a benzer .”
“Namaz kılmaya , ticareti mani oluyorsa Übey ibni Halefe benzer.”
“Bir adam , Hz. Peygambere:”Amellerinde, ibadetlerin en faziletlisi hangisidir, diye sordu. Efendimiz “vaktinde kılınan “ Bir kişi, Namazını güzelce kılar, rüku ve secdesini tam yaparsa Namaz ona şöyle seslenir : “Beni koruduğun gibi Allah da seni korusun. “
“Namaz vaktinde yemek hazırsa, önce yemeği yiyin sonra Namazı kılın.”
“Biriniz Namaza durduğunda sakın gözlerini kapatmasın .”
“Allah’a ibadet et , O’na hiç bir şeyi ortak koşma. Namazı dosdoğru kıl, zekatı ver, hac yap, umre yap, Ramazanda oruç tut . İnsanların sana nasıl davranmalarını istiyorsan , sen de onlara öyle davran . Sana karşı yapmalarından hoşlanmadığın şeyleri sen de onlara yapma.”
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR