Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MODERN TARIMA GEÇİŞ NE ZAMAN

Yüksel İnce
MODERN TARIMA GEÇİŞ NE ZAMAN
29.06.2019 / 11:43
Yaz günlerimiz sıcak mı sıcak geçiyor. Küresel ısınmanın her geçen gün kendini kabul ettirecek hale gelmesi kaçınılmaz gözüküyor. Batı Avrupa ve Kuzey Avrupa’da 35 derecelerin üzerine çıkan sıcaklıklar, her alanda değişimleri de getiriyor.
Biz de ise her geçen gün tropikal ısının bize kazandırdığı, kazandıracağı çok şey olacağa benziyor. Tarım Bakanlığımızın bu mevsimsel değişim karşısında çiftçilerimize yeni tarım ürünleri ekimini kapsayacak olan çalışmalara başlaması gerektiği ile ilgili istekler geliyor tarım insanlarımızdan. Geleneksel tarım çeşitlerinden yeni tarım ürünlerine geçişe en kısa zamanda başlanmalıdır deniliyor tarım konusundaki uzmanlarca. Özellikle Trakya’da her karış topraktan ikinci ürün alınması ile ilgili istekler olmasına karşın yetkiliklerden ses çıkmaması düşündürücü oluyor.
Arpa, buğday, çavdar ekili alanlarda bu yıl yüksek rekolte alındığı görüldü, peki ürün hasadı yapılan tarlalarda ikinci bir ekim yapılamaz mı sorusu henüz cevabını alamadı tarımla uğraşanlarımız.
Evet Türkiye tarım toplumundan
Sanayi toplumuna geçiş için adımlar atarken, tarım alanlarında bölünmüş topraklarımızın bir araya getirecek modern tarım uygulamalarını kolaylaştıracak kooperatifleşmeyi zorunlu kılacak adımlar atılmalıdır ve kooperatifçilikteki güvensizlikleri ortadan kaldıracak yeni yasalar çıkartılarak, kooperatif üyelerinin güvencesi sağlanmalıdır. Önümüzdeki günlerde bu alanda hükümetin yeni projelerle, tarımla uğraşanları rahatlatacak gelişmeler beklenmektedir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR