Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEPREM ÜLKESİYİZ

DEPREM ÜLKESİYİZ
04.09.2019 / 10:17
Endenozya ve Japonya’dan sonra sanırım ülkemizde deprem kuşağında yer alıyor. Ne depremler atlattık, ne acılar çektik, üzüldük. Bir sürü fay hatlarımız var. Biri olgunlaşıyor diyelim sıra diğerlerinde döngü gibi. Hem korkuyoruz hem bekliyoruz. Böyle beklemek de tedirginlik. Kandil Rasathanesinden de daha yeni açıklama geldi. Hat 7.5 büyüklüğünde deprem üretmiş.
Bir çalışma var yer altında. İşaretleri veriyor aslında dikkat edin diyor. Dikkat ediyor muyuz, hayır.
Mesela bu yaz ramazandan beri havalar hep kapalı gibi oldu. Bulutlandı yağmur yağdı. Mevsiminde olmaması gereken günler yaşadık. Eğer bulutlarda çok alçak olursa deprem belirtisi imiş. Söylenenin yalancısıyım ama kendi adıma ben inanmıyorum. Bu deprem lafını yakın çevremle çok gündeme getirdim.
Dün kandil açıkladı. Bugün Denizli ve Manisa civarlarından deprem haberi aldık. Aynı hat olmamasına karşılık.
Depremin ucundayız, kenarındayız kucak kucağayız. Üstelik ay tutulmasını da yaşadık. 1999 depremi de ay tutulmasından sonra olmadı mı? Dünya Türkiye’nin derecesinden çok fazla depremler atlattı ABD ve Japonya mesela. Zarar meselesi ise daima en az. Bizim değrem derecemiz az ama zaiyat hep fazla. Ortada noksanlık var bizden yana bilinçlenmeliyiz. Depremi engelleyemeyiz. Dikkatli davranırsak atlatırız.
Nasıl savaşlardan korkmayan insanımız varsa depremden de korkmuyoruz. Allah hepimizi korusun. Manisa’ya geçmiş olsun. Trakya’ya da ders olsun. 7,5 doldurmuşuz. Bina sigortası olmayan yaptırsın. Bordum katta oturanlar daha dikkatli uyusun. Bulunduğu alanlarda su ve bisküvit gibi veya el aletlerinden birkaç şey bulundursun. Tedbir tedbirdir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR