Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Marketler ’in gizli anlaşmaları

Marketler ’in gizli anlaşmaları
01.10.2019 / 10:08
Yüz seksen bir adet devlet arasında 9 uncu olarak domuz eti tükettiğimizi biliyormuydunuz. Ortalık dönerci doldu et döner tercihimiz çok.kimseyi zan altında bırakmayalım ama .nasıl 9 uncu olduk.
Ha biraz daha gayret ,birinciliği bile alırız.Bu sefer bile bile yeriz yariş bile yaparız.
Etin dışında çikolata benzeri veya diğer diyelim gıda ürünleri arasında domuz jeli kullanıyoruz. hemen hemen hepsinde var.
Gida maddelerinin içindekiler kısmında yazılanları kaçımız okuyor okusada kaçımız biliyor.Namussuzlar diyeceğim o kısmıda görünümü çok küçük olarak yazıyorlar.biliyorlar ki sıkıntılı millet olarak okumayacağız .Büyük marketlerden aldığımız etlere dikkat edin kontrol ettirin garanti domuz eti yiyoruz.
Baksana birbirimizide domuzlar gibi yemeğe başladık. Kardeşim senin mahallende bakkalın vardı kasabın vardı.Paranın gücü hepsini yok etti.Beş kuruş fazla vermemek adına gros marketler tercih sebebi oldu.
Bakkalar desek ona keza yok oldu.olanlarda borç içinde.dükkanı kendininse kira yoksa,boğaz tokluğuna götürüyor işi. Et tüketen obezlerimiz şu daha fazla döner kesiyor. Bu daha ucuza veriyor derdinde.
Sen bırak onuda tanıdığın yerler daha pahalıda verse ondan al ne yediğini bil. Hangimiz ne zaman etsiz kaldı. Kurban bayramı geldine bir gürültü etimiz azmış bilmem neymiş.sırf fiat arttırsınlar. Bu işi bari memur zihiyetinde yapmayalım. Hayvanların besin girdilerini azaltmak elimizde buda et fiatlarını düşürüür. Domuz etine rağbeti azaltır.
Üretici olarak et konularında ağlaşmadan üretim yapım ağlaşacaksanız kapatın.Bakalım kaç kişi kapatacak.Hayvanlığın lüzümu yok.Bizi domuz eti tecihine bırakmayın
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR