Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
İtfaiye Haftası’nın 306. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
Marmara Bölgesi’ndeki Oda ve Borsalarla istişare
TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HERKESE BİR ELEK GEREK!

Bünyamin Alptürk
HERKESE BİR ELEK GEREK!
18.10.2019 / 11:17
İnce eleyip sık dokumak için elek demiyorum.
Unumu eleyip eleğimi duvara asmak için de değil elek isteyişim…
Gereksiz insanları hayatımızdan elemek için elek lazım. Eleğin gözleri küçük olmalı, gözünüzde küçülenleri eleyebilmek için…
Bazen çileden çıkarsınız; çıkarırlar. Başkaları yüzünden başınız ağrır. Kendinize kızarsınız düşününce. “Ne işi var bu şahsın benim hayatımda?” dersiniz. Dedirtirler. Yüz verdikçe astar isteyenler olur, sizi kullanmaya kalkanlar da.
Hayat o kadar kısa ki. Ona buna üzülmekle, basit şeylere canını sıkmakla geçirilemeyecek kadar da değerli. Üstelik bu şahıslar sizin veriminizi, huzurunuzu kaçırdıklarını bilmezler, anlamazlar “Ne oldu?” diye soranlar bile olur. Ya da sormayı bile akıl edemeyenler…
Ben sık sık eleğimi elime alır, çevremde bulunan gereksiz şahısları eler, hayatımdan çıkarırım. Bu kişi bana dünya ve ahret hayatımda faydası dokunmayacak kadar boş ise dünyamda ne diye ona yer vereyim? Bazıları için “Olsa ne olur olmasa ne olur?” deriz biz. Bahsettiklerim onlar. Böyleleri gitmemekte ısrar da ederler. Kararlı olduğunuzu anlayana kadar omzunuzda bir yüktür.
Tanıştığınız herkes hayatınızda mı kalıyor? Elbette hayır. Sadece değer verdikleriniz, size değer verenler… Gereksiz olanları elemek lazım. Çünkü onlar hayatı daha da zorlaştırırlar.
Kimleri mi eliyorum; yalan söyleyenleri, çok konuşup boş konuşanları, küçücük menfaatler için kırk takla atanları, kaypaklık yapanları, yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazanları, namusunu şerefini menfaat için satanları, vatanıma dostuma ihanet edenleri, insanlığa zarar verenleri, her şeyi kendisinin bildiğini sanan ama bir şey bilmediğinin farkında olmayanları, her günü birbiriyle aynı olanları - bunlarla da sohbetiniz aynı düzende sürer gider- işte bu insanı çok sıkar. Düşünsenize her muhabbetinizde aynı anılarını anlatan, konuşacak bir şeyi olmadığı için “Eeeeeee, anlat.” diyen birini mi tercih edersiniz yoksa onu dinlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamadığınız ve anlattıklarınızla paylaşımlarınızı artırabileceğiniz birini mi?
Hayat yanlışları savunacak kadar uzun değil. Benden söylemesi…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR