Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAT MİNÜBÜSLERİ

HAT MİNÜBÜSLERİ
30.10.2019 / 11:12
Hızla büyüyen ilimiz beraberinde ulaşım sorununuda getiriyor.Her mahallemiz yeni yerleşim sınırlarını geçiyor veya zorluyor. Mahalleler belediyenin sunduğu ulaşımların dışında özel minübüslerde boşluğu dolduruyorlar.Kendi işlerini icra ediyorlar.Bu mahalleler hürriyet başta olmak üzere.namık kemal çorlu yol ayrımına kadar olan yerlar.Altınova
100 yıl karadeniz mahalleleri vs.
Mahalle sakinleri ile konuştuğunuz zaman bu isteklerini samimi hararetleri ile anlatıyorlar.Minübüsçülerde öyle.
Onlarda kamu hizmeti yapıyorlar.Yapıyorlarda dertlerini anlatamıyorlar.hürriyet mahallesinde ticaret lisesi ve kız meslek lisesi bir çoğumuzun bilmediği .Dış mahallelere taşındı.Belediye arabasının dışında hiç bir ulaşımı yok. Hatlı minübüsler bu hizmeti yerine getirmek için çaba gösterirlerken .Zabıtanın engelleri ile karşılaşıyorlar ve cezalı duruma düşüyorlar.Bana göre burda belediye ulaşım dairesinin aç gözlülüğü yatıyor.İsteklere tıkalı ilgili makamları kullanarak engelleme yapılmış oluyor.Orada gözevli olanın ayrıcada ne kadar yetkisiz cahil biri olduğunu ortaya koyuyor.Cevap vermemekle önünü tıkamakla haksız rekabet yapmış olmuyormu.
Ortada vatandaşa hizmet aklı varsa ve bu hizmeti layıkı ile yerine getiriyorsa. Ulaşım dairesininde akıllıca karar alması gerekmektedir. Bunun kışı var .Kadını var gecesi var gündüzü var.Vatandaşı madur etmek ise yok.Öğretmeni var.
20 yıl önce yapılan çalışma günümüze cevap vermez.Çoğalan nüfusa göre geliştirmek gerekmezmi.İhtiyaca cevap vermek gerekmezmi.Bu konunun lokomotifleri iyi düşünün bunu daha fazla devam ettiremezsiniz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR