Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kent Müzesi envanterini mahalleler ile geliştiriyor
Başkan Çetin Hayırseverlere Plaket Takdim Etti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARI ÖKÜZ

SARI ÖKÜZ
06.11.2019 / 11:00
01 Kasım 2019 tarih 359 sayılı belediye meclis kararıyla masrafları belediye bütçesinden karşılanmak üzere 10 kasımda yunanistan ve bulgaristan gezisi düzenlemiş süleymanpaşa belediyemiz geziye meclis üyeleri partilerin ilçe başkanları ve gazete sahipleri davet edilmiş.
Belediye Başkanı gazetemizin sahibini bu geziye davet etmemiş.
Gazete sahibimizin de zaten katılma isteği yok ama bu olde gazetecilere ait bir dernek var.
En azından bu derneğin bu konuda bir girişiminin olmasını beklerdim.
Bence dernek bu konuda sinifta kaldı.
Sınıfta kalan diğer kişi ise belediye başkanı seçildikten sonra rozetini çıkarıp herkesin belediye başkanı olması gerektiğini gösteremedi.
Davalı olabilirsin,kazanırsın veya kaybedersin ama böyle makamlarda çocukça hareket edemezsin.
Kadir ALBAYRAK hakliymis meger çocuk demekle bir bildigi varmış.
Hiç yakışmadı.
Derneğin yaptığı da bana sarı öküz hikayesini hatırlattı.
Otlakların birinde, bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş. Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenemediği için bir çare düşünmüşler.
Topal aslan, yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış. Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış: “Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün, buraya sizden özür dilemek için geldik. Biliyorum, bugüne kadar sizlere zarar verdik ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o sarı öküzde. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de, barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizinle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, sizde kurtulun ve yine barış içinde yaşayalım”.
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküzü’ü aslanlara vermişler. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.
Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk’u istemişler: “Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizleri de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Sizlere saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa, sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim”.
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk’u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.
Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sayıları azaldıkça sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar ise küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane dahi ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, “verin bize şunu,yoksa karışmayız”demeye başlamışlar. Öküzler, birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, “Ne oldu bize,nerede kaybettik bu savaşı?Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük”diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz’ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli “Biz”demiş,”Sarı Öküz’ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı. Sarı Öküz’ü vermeyecektik...”
Yarın bakalım hangi gazete başkanın hışmına uğrayacak.
İnşallah siz haklı çıkarsınız ama bence hem derneğin tavrı hem de başkanın tavrı hiç hoş olmamış.
Hayırlara vesile olsun diyelim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR