Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Keşan Belediyesi’nin girişine İŞKURMATİK Kiosku konuldu
Belediye faaliyetlerinde günün özeti
Trakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CAHİLİYE ARAPLARI ve: MUHTEŞEM KAHRANLAR-4

CAHİLİYE ARAPLARI ve: MUHTEŞEM KAHRANLAR-4
08.11.2019 / 11:21
Siz hiç dünya tarihinde “MUTE” savaşında , ZEYD BİN HARİSE , CAFERU’T –TAYYAR , ABDULLAH BİN REVAHA , gibi üç konutanın şehit düştüğünü , başka bir savaşta duydunuz mu?. Çünkü duyamazsınız , yok ki !..
Sonunda bu savaşta 4. Komutan olup , sancağı omuzlayarak savaş meydanına atılan HALİD BİN VELİD = SEYFULLAH, ALLAH’I KILICI!..
Muazzam Bizans ordusuna karşı, savaş dehasının verdiği taktiklerle, muhteşem manavralarla İslâm ordusuna savaşı kazandıran . Savaş meydanında elinde dokuz kılıç kırıldığı halde savaşı terk etmeyip zafere ulaştıran MUHTEŞEM KOMUTAN HALİD BİN VELİD!..
Vaktiyle bu kahramanlar, kötü vasıflı Cahiliye Arapları değiller miydi?..Bunlara ne oldu da kısa zamanda , Allah yolunda Hz. Muhammed’in fedâileri oldular!..
Ya büyük komutan , muazzam , dahi asker “HALİD BİN VELİD”!..
Diğer adıyla “SEYFU’L-LAH”!..
O devrin her türlü imkanlarıyla donatılmış , muazzam Bizans ordusuyla savaşırken , kahramanlığı ve gözü pekliği sebebiyle , rahmet Peygamberi tarafından “SEYFULLAH” Allah’ın Kılıcı , payesiyle şereflendirilen “DEHA KOMUTAN HALİD BİN VELİD !..”
Hz . Halid bin Velid’ , Müslüman olmadan önce UHUD savaşında müşrilerin komutanı olarak Peygamber’e karşı savaşan değil miydi? Onu yani Halid’i daha önce Cahiliye Arabı olarak bilmiyor muyduk!..
Halbuki onlar , dünyada hiç millete nasip olmayan “ASRI SAADET” devrinin “EFENDİLERİ” “SAHİPLERİ” , ve o devri “MEYDANA GETİRİCİLERİ” olmadılar mı ?..
Sakın haa , bugünkü Batının ve Amerika’nın zebunu ve kul - kölesi olmuş “VAHHABİ ARAPLARI”nı , göz önüne alarak , “ASRI SAADET”in “ŞEREFYÂBI” OLMUŞ , ASRI SAADET”in KAHRAMANLARIYLA KARŞILAŞTIRMAYA KALKIŞMAYINIZ , KÖTÜLEMEYİNİZ!.
Diğer taraftan , “CİHAR YÂRI GÜZÎN” OLAN DÖRT HALİFE DE “HZ. EBU BEKİR , HZ. ÖMER , HZ. OSMAN , HZ. ALİ”, RASÛLÜLLAH’IN ZİRVE SAHABELERİNDENDİLER !..Salât ve selâmımızın muhatapları onlardır ve ayrıca :
ALLAH’IN RAHMETİ , RASÛLÜLLAH’IN ŞEFAATI BU İSLÂM KAHRAMANLARI’NIN ÜZERİNE OLSUN !..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR