Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TEKİRDAĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Barolara ilişkin kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
KATARLILAR FSRU’NUN NERESİNDE?

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HEY GİDİ SÜLEYMANPAŞA…

Bünyamin Alptürk
HEY GİDİ SÜLEYMANPAŞA…
13.11.2019 / 13:00
Yıllardır kaderine terk edilmiş Süleymanpaşa ilçemiz kasaba görüntüsünden kurtuluyor mu? Bir türlü anlam veremediğim neden ihmal edilmiş olması.
Böylesine tarihi ve coğrafi güzelliği olan ilçe hak ettiği hizmeti alamamış olması zihnimde bir takım soruların oluşmasına neden oluyor. Kendimce kendime soruyorum burada yaşamakta olan insanlar hizmeti hak etmiyorlar mı acaba? Böylesi bir ihtimal olamaz olmamalı eğer var ise bu benim için ihanetin bir türü olur diyorum ve bu düşünceden kendimi arındırıyorum.
Bu sefer ikinci bir soru geliyor aklıma acaba diyorum ilçe gelişir, güzelleşir ve cazibe merkezi haline gelirde nüfusu fazlalaşırsa bu gelişme birilerini rahatsız mı eder? Bu ihtimalide düşünmek istemiyorum bu da insan haklarına ters düşer.
Peki diyorum neden bugüne kadar bu ilçemiz ihmal edildi? Birileri nemalansın diye mi? İlçe neden bir merkeze sıkıştırıldı, neden insanların nefes alabilmesine imkân sağlayacak noktalara bitmeyen bitirilemeyen binalar inşa edildi?
Oh be diyebileceğim içimi ferahlatacak bir hamle olsun istiyorum, evet işte budur diyebileceğim.
Yeni belediye başkanımız ilçenin çamurlu, çukurlu patika görünümlü yolları asfaltlama ile başladı işe, bu güne kadar yapılmayanı yapmanın gayreti içerisinde, her yapılan işin bizzat başında durarak yakından takip etmekte.
Şu ana kadar yapılanlar günü kurtarmak için mi? Yoksa bakın bu güne kadar gelenler yapmadı ama biz yapıyoruz diyebilmek için mi? Yoksa seçilmiş bir belediye başkanının bunları gerçekleştirmesi asli görevi olduğu için mi?
Umuyorum ki yeni belediye yönetimimizin bu güne kadar yaptıkları kalıcı ve insanların yaşam standartlarını artırıcı olur. Yapboz ile hem emek hem de paralar boşa harcanmamış olur.
Allah ömür verirse hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR