Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TEKİRDAĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Barolara ilişkin kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
KATARLILAR FSRU’NUN NERESİNDE?

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMA TUTUNMAK

Yüksel İnce
HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMA TUTUNMAK
18.11.2019 / 11:05
Perşembe günü yağan yağmur Tekirdağ sokaklarını tertemiz etti. Uzun zamandır yağmayan yağmur yüzü görmeyen topraklarımız yağmurla kendine geldi, susuz kalan bitkiler Cuma gününün güneşiyle serpilip kokularını bize cömertçe sundular. Evet bu yaz çok kurak geçti., toprak suya hasret kaldı. İnsanlarımızın doğruluğa, dürüstlüğe hasret kaldığı gibi.
Maalesef her geçen gün insanlarımız arasındaki ilişkiler çıkara dayalı oldu. Vermeden almak, paylaşmamak, hakkı olmayana el uzatmak kabul görür oldu. Sevgi yerine, sevgisizlik, saygısızlık kol gezer oldu. İyi niyetli her davranış istismar edilip, çıkara dönüştürülür hale geldi. Dost kim, dost olmayan, olamayan belirsizleşince, yalnızlılarımız artıyor, kendimizle baş başa olduğumuzu anlar oluyoruz. Hâlbuki insan sosyal bir varlık olarak yaşamalıdır çevresindeki insanlarla. İnsanın insansızlaşması yaşamla bağlarının çözülmesine neden olurken, psikolojik olarak çöküntüler başlıyor.
Bu nedenle tüm olumsuzlukları, göz ardı edip, yaşamdan kopmadan ayakta kalmayı becermemiz gerekiyor, bunu başarırsak sağlığımızı da koruma altına almış olacağız. Hepimize kolay gele bu süreçte…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR