Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 831 kişi hakkında işlem yapıldı
Trakya’da 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokağa çıkarak bayramın keyfini yaşadı
Tekirdağ’daki Elmas nine, Trabzon’daki torunlarıyla telefonda görüntülü bayramlaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DELİKANLILLAR

DELİKANLILLAR
22.11.2019 / 11:13
Kimi zaman bir yazıya nasıl, nereden, hangi köşeden gireceksiniz, nasıl başlayacaksınız kestirmesi zor oluyor. Ama sessizde kalmamak adına yazmak gerekiyor. İnanın ki bende istiyorum çiçekleri böcekleri yazmak.
15 yıl öncesine kadar ortamlarda delikanlılığın kuralları diye bir mevzu vardı. Artık master söz konusu oldu. Sosyal mecralar sağolsun. Yeni adı klavye delikanlıları…
Delikanlılığın kitabı olur mu, “Mertlik” yok mu oldu, sosyal mecralarda nasıl bir “Delikanlılık” profilini empoze edilmeye çalışıyor, insanlar “Delikanlılık”tan ne anlıyor?
Delikanlılık nedir mi?
Mertlik, dobralık, güvenilirliktir.Kaymak yemek için kaypaylık yapmamaktır. Namuslu, güçlü, doğru/dürüst, yağız insanlara özgü bir kavramdır.
Delikanlılık nedir diye tanımlayın dediğimizde ; önce Miroğlu, Polat Alemdar pozu veriyorlar . Böyle bir atiklik, bir cengaverlik pozları.
Son zamanlarda her yerde yaşanan şiddet olaylarının sosyal medyaya her yansıyışında geç kalındığı kaygısını yaşıyorum. Bu yaşananlara kaygısız kalmayan bir avuç insansın çırpınışını izliyorum bu şehirde.“Belki bir kişinin hayatını değiştirebiliriz!” mücadelesi ile bazı süreçlerden geçiyorlar.
Her türlüsünü görüyoruz bu delikanlıların; kalemini satanından tutunda , reklam uğruna fikir değiştirenini de ,vicdanı çürümüş zillileri de ,reyting uğruna en yakınlarından tutunda şehrini satanlarını da, davasına sahip çıkmayıp, hemşerisinin nabzını tutması gerekirken, siyasetin kuklası olmaktan kendilerini kurtaramayanları da…
Bu sözde delikanlılık; “hep bana rabbena, nalıncı keseri gibi hep kendine yontmakla, hem yumurtam sağlam kalsın hem omlet yiyeyim diyerek öt zöt konuşmakla olmuyor. İri iri lâflar, yüksek volümlü cümlelerle de olmuyor.
Selahattin Duman’ın bir sözü var.” lahanaya gelince kırt kırt, pırasaya gelince meee”
Delikanlıyız diyenler çok geçti bu alemden.
Bu nedir, böyle delikanlı göreceksek hiç görmeyelim.
Her yer delikanlı dolu Türkiye’de. Kadına şiddetin kol gezdiği, çocuğa, hayvana istismarın adım başı yaşandığı bu coğrafyada 70 kelime kurabilen herkes delikanlı.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR