Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB liderlerine mektup
ALTYAPI ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
Gıda Sanayi ve İçecek Sanayi Meclisleri toplandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEKİ KİRLİ OYUN…..

Bünyamin Alptürk
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEKİ KİRLİ OYUN…..
04.12.2019 / 11:00
Tekirdağ’ımızda son günlerde Büyükşehir belediyesi ile Süleymanpaşa belediyesi arasında yükselen tansiyona şahit oluyoruz, insanın aklına neden sorusunun gelmemesi mümkün değil. Aklınıza neden sorusu geldiğinde de ortada bulunan resmin tamamına bakmak ihtiyacı doğuyor.
Birçok okuyucumuz bilmeyebilir diye tekrardan hatırlatmak istiyorum. Süleymanpaşa belediyemiz sınırları içerisinde bulunan Hükümet Caddesi, Muratlı caddesi, Ördeklidere caddesi, Sahil yolu v.s bunların her birinin bakım, onarım temizlik hizmetleri Süleymanpaşa belediyesi ne ait olmayıp Büyük şehir belediyesine yani Sayın Kadir Albayrak’ın sorumluluğunda olması.
Büyükşehir belediyesi Sayın Kadir Albayrak’ın sorumluluğunda olan bu güzergâhlara baktığım zaman şunları görüyorum. Sahil yolunda orta refüjde bulunan bordürler miladi ömürlerini doldurmuş tarihi eser vasfına ulaşmışçasına bizleri değiştirin diye feryat etmekteler.
Hüseyin Pehlivan heykelinin oradan Hükümet caddesine doğru yani şehrin vitrinine doğru giriş yaptığınızda ortada ve kenarlardaki görüntü tam bir mezbelelik. Yıllardır en ufak bir dokunuş yapılmamış ve yapılmıyor. Meşhur saksı hikâyesinin yaşandığı meydana doğru çıktığınızda Valilik önü ve biraz daha gerisindeki kaldırımların durumu içler acısı, yürürken ayağınızın burkulmaması için balerin estetiğinde olmanız gerekiyor.
Gelelim Ördekli dere caddesine kaldırımların durumu içler acısı büyük şehre yakışmayan görüntü yine bu bölgede bulunan tarihi çeşme yıkıldı yıkılacak durumda. Bu arada çeşme demişken tüm çeşmeler Teskinin yani Sayın Kadir Albayrak’ın sorumluluğunda. İşin en acı yanlarından biri ise tarihimizin göz göre göre yok olması.
Bu kadar örnekten sonra gelelim işin özüne!
Bu tabloyu gören Süleymanpaşa belediye başkanı Meclis toplantısında ilçesinde bulunan tüm caddelerin Süleymanpaşa belediyesine devredilmesi için önerge verdi. Bu hamleyi yapmasındaki sebep Yavuz Mahallesi Lise ve Tintinpınar caddesinde yapılan çalışmalar, Çevre yolu yan yolda yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan hoş görüntünün ana arterlere uygulanmasın durumunda Şehrin görüntüsünün değişeceği gerçeğinin ortaya çıkması.
Bu sonucu iyi bilen Büyük şehir belediyesi doğrudan tüm taleplere ret vermekle kalmıyor. Şehrin bu mezbelelik haline dokunmayıp çalışmayan bir ilçe belediyesi havası oluşturmaya çalışıyor. Artık Büyük şehir belediye başkanı Sayın Kadir Albayrak’ın, yedi ay gibi kısa sürede Süleymanpaşa’daki değişimi görmesi ve kendisine oy veren halkına hizmetin önünü açması gerekiyor.Ulu önderimiz Atatürk ne diyor; İnsanlar daima yüksek, temiz ve mukaddes hedeflere yürümelidirler. Bu hareket şeklidir ki insan olanın vicdanını, dimağını ve bütün insanî kavramını tatmin eder. Bu şekilde yürüyenler, ne kadar büyük fedakârlık yaparlarsa, yükselirler ve bu hareket şekli mutlaka açık olur. Çünkü alnı açık, dimağı açık, kalp ve vicdanı açık insanlar tarafından idare olunabilen toplumlar, ancak bu manada hareketlerin izleyicisi olabilirler.( 1926 Atatürk’ün S.D. III, s. 80-81)
Saygılarımla.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR