Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAĞ FABRİKALARI

YAĞ FABRİKALARI
04.12.2019 / 11:02
Bir ara çevre müdürlükleri çevreyi kirleten sanayi kuruluşlarını göz önüne almıştı.İşte o dönemde bazılarına filtre yaptık.Fabrikanın her alanında oluyorsunuz bundan dolayı.Rafine edilmiş.yani yiyecek haline gelmiş yağ tanklarında dolum yapıyorlar,İlgimizi çekti tabi hem bakıyor hemde konuşuyoruz.Farklı isimlerle yağ tankları bulunuyor.Hepsini bu fabrikamı üretiyor. dedim evet yanıtını aldım. Abi hiç birk yok.aynı yağı çeşitli markalarla piyasa sürüp halkı tokatlıyorlar.
vay anasını dedim.
Bizde aldığımızda daha pahalı daha iyi mantığınla yiyoruz.Zaten ay çiçek yağı sağlık için uygun değil.Ve tüketimi en çok yapılan yağ maalesef.Arkasından margarin yağı geliyor tehlikeli kadınların her zaman elinin altınd günlerinde yapmış oldukları hamur işlerinin baş aktörü.
Buda plastiğin bir altı yani bizlere plastik yediriyorlar.kimyasal yediriyorlar.Bunlardan uzak olmanızı öğütlüyorum.İnşallah okuyanı bol olur hem okusunlar hemde kendi çevrelerine okutsunlar.Evlere margarin yağı sokmayın.
E ne sokacaz diye kulağıma geliyor sanki.zetin yağı veya tereyağı .sağlıklı yaşamak isyiyorsak.Bunları yapmak zorundayız.ikinci alternatifi yok.Yağla ilgili seminere katılmıştım.Türkiyede yıllık tüketilen yağın 3 mislisini üereten kapasitede fabrika var.Bu durumda ne yapılıyor.Dış piyasada satamadıkları zaman iç piyasaya dönüyorlar.Türlü yanlış reklam politikaları ile halkı yanıltıyorlar.Yanlız ben artk tüketicinin araştırdığına inanıyorum.Lütfen herkes gıda konusunda araştırıcı olmalarını diliyorum istiyorum.Mesela fındık yağına iyi hatırlıyorum yanlış yapıldığını ve yakalandıklarını biliyorum.Siz fındık yağı tükettiğinize inanıyorsunuz.ne kadar ahlaksızca kaznılmış bir para.Artık devir buralara geldi.Bize düşen çok akıllıca takipte olmamız.Onlara fırsat vermemmeiz.Yeni yapacakları oyunlara engel olmamız gerekiyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR