Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FIRINCI

FIRINCI
06.12.2019 / 10:58
Hep merak etmişimdir.Ekmeğe hakikaten katkı maddesi katılıyormu.Katılıyora ne kadar oluyor.niye katılıyor.Zararlı ise niye engellenmiyor.ekmeği yemeğede devam ediyoruz tabi bu arada.Bir gün fırıncı müşterim oldu.
Dikkatle seçerek sordum ve dikkatli dinledim bir çuvala 150 gr kadar serpiyorlarmış.Peki onu atmasanız ne olacak.ekmek yumruk büyüklüğünü geçmiyormuş.Önceden nasıl oluyordu bu iş.
Sert buğday kullanıyorlarmiş konyadan alıp.trakya buğdayı yumuşakmış.dahada ucuzmuş.
Demekki katkı maddeli ekmek yemeğe devam edeceğiz.Buna devlet nasıl müsade etmiş şimdiye kadar.İçindeki katkı maddesi oranı kullanılabilme oranlarını aşmıyormuş.Sonuçta katkı maddesi değilmi.Tüketici açısındanda kimsenin umurunda değil.Domatesi bu aylarda kışın ortasında yemeğe devam ediyoruz.
Allah bilmiyormu bunu ne zaman yapacağını.Diğer zamanlarda kimyasal maddeler
kullanmadan yiyemiyoruz.Fabrika yapımı her kalemde zaten bunlar var .insanlar öğrensede bir seferle bir şey olmaz mantığı ile gidiyorlar
Bana göre herkes ekmeğini yapsın diyebilirmiyiz.önceki insanlar 3-4 çocuğa bakıyor yemeği yapıyor.her şeye yetişiyorlardı.Şimdi ne olduki yetişemiyoruz.Herkes saksı içlerine ekerek bile domatesini biberini yetiştirebilir.
ama tembelliği kime bırakacak. Ya mevcutla hareket edeceğiz katkı maddelileri yiteceğiz yada kendimiz yapacağız .Rahatımızdan biraz vazgeçerek tüketici kafasından uzaklaşarak.Ekmeğimiz ne hallere geldi.domatesimiz biberimiz ne hallere geldi.Görmeliyiz anlamalıyız.başarmalıyız.bunları başardığımızda mutlu olacağız.Olan bozulmanın bir kaç kalemini yazdık.Özellikle yiyeceğimizin baş aktörü ekmek çok önemli.şimdi ekmek makinalarıda var kolay.üşenmeyi yenenleri kutluyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR