Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bakan Albayrak: Ekonomik anlamda bir milli bağımsızlık modeli ortaya koyduk
Büyükşehir Belediyesi İl Genelinde Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
Halı sahalar 145 gün sonra yeniden açıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EN YAKINLARINI!.. -4-

EN YAKINLARINI!.. -4-
02.01.2020 / 11:25
RABBIMIZ EFENDİMİZ , YEDİKLERİMİZE VE VERDİĞİ NİMETLERİNE HARAM VE HELÂL SINIRINI KOYDU . SAHİP OLDUĞUMUZ NİMETLERDE BİZE AİT OLANLARI VE ALIN TERİYLE KAZANILAN RIZIKLARI , BİZİM İÇİN HELÂL SAYDI. ONARI YİYEBİLİYOR VE ONLARI SAHİPLENEBİLİYORUZ .
EN YAKINLARINI UYAR… MUCİBİCE, YOLA ÇIKARAK, AİLEDEN BAŞLAYIP HISIM – AKRABA VE YAKINLARA YÖNELMEK, EMR-İ İLÂHİYE GÖRE HAK YOLUNA , DOĞRULUĞA İNZAR ETMEK ; KÖTÜLÜKLERDEN VE HARAMLARDAN, ALLAH’IN YASAK ETTİĞİ MENHİYATTAN UZAKLAŞTIRMAYI KENDİMİZE VAZİFE KABUL ETMEK GEREKMEKTEDİR !..
“EMRİ BİL-MA’RÛF , NEHYİ ANİL-MÜNKER” GÖREVİ İÇİN , BÜTÜN MÜSLÜMANLARDA, ÇOCUKLARDAN BAŞLANACAKTIR . HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ BURADA ÇOCUK TERBİYESİ ORTAYA ÇIKMAKTADIR !..
ÇOCUK TERBİYESİ…DEDİĞİMİZ GİBİ ÇOCUK, ANNE –BABAYA ALLAH’IN BİR EMENETİDİR . ÇOCUKLARIN KALPLERİ BİR CEVHERDİR . YUMUŞACIK , BOMBOŞ O CEVHER NE İLE DOLDURULURSA O ALINIR. TOHUM ATILMAMIŞ , TERTEMİZ BİR TOPRAK GİBİDİR . BU TOPRAĞA HANGİ VE NASIL TOHUM ATILIRSA , ONUN MAHSÜLÜ ALINIR. BU BAKIMDAN ÇOCUK NE TARAFA YÖNLENDİRİLİRSE , O CİHETE DOĞRU MEYLEDER .
ONUN İÇİN TOPRAĞA DİKİLEN BİR FİDAN, SAĞA SOLA YAMULUR . DÜMDÜZ OLMASI İÇİN KOYDUĞUMUZ BİR DAYACANLA ONU İSTEDİĞİMİZ YÖNE DOĞRULTURUZ , O TARAFA DOĞRU BÜYÜTÜRÜZ !..
BU BAKIMDAN “AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR” DEMİŞLERDİR !..
PEYGAMBER SALLALLAHÜ ALEYHİ VE SELLEM :
“HER DOĞAN ÇOCUK İSLÂM FITRATI ÜZERİNE DOĞAR . ANNE VE BABASI HIRİSTİYANSA HIRİSTİYAN , YAHUDİYSE YAHUDİ , DİNSİZSE DİNSİZ , YAPARLAR”
BİR ANNE VE BABANIN ÇOCUĞA :
“AL BU PARALARI , İSTEDİĞİN GİBİ HARCA , ÖMÜR KISACIK , GİT HAYATINI YAŞA “
DEDİKLERİ ZAMAN , ÇOCUK YANLIŞ YÖNLENDİRİLMİŞ OLUR VE ONA EN BÜYÜK DÜŞMANLIK YAPILMIŞ VE ÇOCUK BÖYLECE CEHENNEME ATILMIŞ DEMEKTİR!..
MÜSLÜMAN ANNE – BABALAR , ÇOCUKLARINA DÜNYA GİDİŞATINDA , İYİLİKLERİ VE KÖTÜLÜKLERİ ÖĞRETTİKLERİ GİBİ ; DİNLERİNİ , KUR’AN’INI , İBADETLERİNİ ÖĞRETECEKLER . VATANINI , MİLLETİNİ SEVEN İYİ BİRER FERT OLMALARINI VE AYRICA DİNLERİNİ YAŞAMALARINI SAĞLAYACAKLARDIR !..
HER ŞEYDEN ÖNCE ÇOCUKLARA İYİ İSİMLER KONMALI , SEVGİ ŞEFKAT ÖĞRETİLMELİ ,AFFETME , MERHAMET DUYGUSU BENİMSETİLMELİ , YARDIM SEVERLİK AŞILANMALI , HAMD VE ŞÜKÜR ETME , HELÂL KAZANÇ YOLLARI , HARAMDAN UZAK DURMA, BAŞKALARININ HAKLARINA SAYGI DUYMAK, TECAVÜZE YELTENMEMEK ÇOCUKLARA ANLATILMALIDIR !..
CENABI HAK ZÜ’L-CELÂL ŞÖYLE BUYURMAKTADIR :
“EY İMAN EDENLER !..KENDİNİZİ VE AİLENİZİ ATEŞTEN KORUYUNUZ” (Tahrim6)
RASÛLÜLLAH (SA) :
“HEPİNİZ BİR SÜRÜNÜN ÇOBANI GİBİSİNİZ. ÇOBAN SÜRÜSÜNÜ KORUDUĞU GİBİ, SİZ DE EVİNİZDE ELİNİZ ALTINDA OLANLARI CEHENNEMDEN KORUMALISINIZ. ONLARA MÜSLÜMANLIĞI ÖĞRETMEZSENİZ SORUMLU OLURSUNUZ”(Müslim)
DEMİŞTİK YA HER MÜSLÜMAN KİŞİ “EMRİ BİL-MA’RÛF NEHYİ-MÜNKER” İLE GÖREVLİDİR, DİYE . MÜSLÜMAN BU GÖREVİ İFA EDERKEN TIPKI ANNE –BABALAR GİBİ
ÇOCUKLARDAN , EN YAKINLARINDAN BAŞLAYARAK , DİĞERİ KÖTÜ YOLDAKİ MÜSLÜMANLARI İKAZ EDECEK , UYARACAK, CEHENNEMİN ATEŞİNDEN KORKUTARAK SAKINDIRACAK , BÖYLECE GÖREVİNİ YAPMIŞ OLACAKTIR !..
BUNUN BAŞKA TÜRLÜSÜ YOKTUR , OLAMAZ DA!..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR