Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TEKİRDAĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Barolara ilişkin kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
KATARLILAR FSRU’NUN NERESİNDE?

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ABD-İRAN ÇATIŞMASI FİYASKO ÇIKTI...!

Yüksel İnce
ABD-İRAN ÇATIŞMASI FİYASKO ÇIKTI...!
10.01.2020 / 11:16
Yeni yıla, tüm insanlığa daha yaşanılır günler getirir umuduyla adım attık, her yeni yıla girdiğimiz günlerdeki gibi. Dileriz bu yıl bu umudumuzu yaşatır bize. Ama ne var ki son günlerde İran ABD çatışması yüreğimizi ağzımıza getiren günler yaşattı bize. ABD’nin cüretkar saldırganlığı karşısında İran’ın sarsılan prestijini kurtarmak için Irak’taki boş arazileri füzelerle vurarak “gerginliğe cevap verdim” havası yaratıp, İran halkının bozulan psikolojik durumunun düzelmesiyle sonuçlandı.
Böylece büyümeden yatıştırıldı. Bu olaylar yaşanırken, dolar fırladı, petrol fiyatları son yılların en yükseğine tırmanırken, karşılıklı açıklamalar sonunda her şey normale döndü görünüyor.
Ben bu yazıyı Perşembe saat 10:30’da yazarken tüm dünya piyasalarının rahatladığı ile ilgili haberler peş peşe geliyordu. Dünyanın jandarmalığına soyunan ABD’nin Ortadoğu petrollerini kendi çıkarlarına kullanıp, Irak ve Suriye’de besleme yandaş yapılandırmaları ayakta tutmak için tüm bölgede siyasal, sosyal ve ekonomileri bozan oyunu daha ne kadar sürdürecek yaşayıp göreceğiz…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR