Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
BELEDİYE MASKE DAĞITTI
Başkan Yüksel, “Berat Kandiliniz Mübarek Olsun”
Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri başladı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Amaaan Dikkat!!!

Bünyamin Alptürk
Amaaan Dikkat!!!
24.01.2020 / 11:17
Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş. Hayat sürprizlerle dolu bir yolculuk. İnsan nelerle karşılaşıyor neler yaşıyor, nelere şahit oluyor. Öyle menfaatçiler tanıdım ki; “Ben herkesi, düşünüyorum ve bunlar benden ve ben bunlardanım” da diyebilirler hiç utanmadan.
Siz yine de böyle diyenlere de inanmayın, eylemlerine bakın derim. Neden mi?
Çünkü yine bu malum şahıslar, onları, bunları, şunları düşünürlerken bile, yine dolaylı yoldan kendilerinin menfaatlerinin neler olacağı düşüncesi içindedirler de ondan.
Menfaatçi insanların en belirgin özelliği her ne şartla olursa olsun, çıkarı söz konusu ise hiç sorgulamadan haksızın tarafında yer alır. Haksızın yanında yer alırken de her zaman gözetim yapmayı da ihmal etmez. Çünkü olurda hesaplar ters dönerse, kullanacakları malzemeleri dağarcıklarından bolca dağıtırlar.
Misalen; sizin kullanıp çöpe attığınız ihracat fazlası insancıklarla düğün-bayram etmek için leş kargaları gibi beklerler. Onlar için bir anlam ifade etmese de o çöpe attıklarınız, kendilerininse açıklayamayacağı bir biçimde koyunlarına sokarlar (…)
Çünkü akıllarında hep siz varsınız ve hep size gösteriş yapma bataklığında çırpınıp durur zavallılar.
O çöplükten çıkartılıp kullanılmışlar ise, karaktersiz yapıları gereği bu duruma yatkınlar. Her zaman bir açık arayışı içindedirler ki, saf değiştirmekte bir an olsun tereddüt etmezler… Peşin hükümlü de denilebilir. Hayatlarının merkezlerinde sadece kendileri oldukları için empati kurmaktan çok yoksundurlar. Hayatlarındaki ve çevrelerindeki hiçbir olumsuzluğun sebebi onlar değildir.
Bu insanlar birilerinin kendilerine komplo kurduğuna ve bu düşmanların türlü alicengiz oyunlarıyla kendilerini alt etmeye çalıştığını düşünmeye bayılır. Çünkü sorumluluk alma gibi bir kabiliyetleri yoktur. Gerekirse çıkarlarına uygun ve hedefe götürecek şekilde her türlü yalanı, iftirayı, rezilliği göze alırlar. En yakınlarını, menfaatleri uğruna gözünü kırpmadan satabilir, yarı yolda bırakabilir özelliğine sahiptirler.
Eğer menfaatleri için arkalarından koştukları kişiler kapılarını kapatır, ya da menfaat fırsatı olmaktan çıkmışlarsa, onlar da silinir.
Ya Allah deyip, yeni yeni insanlar rehbere kaydedilmeye başlanır.
İşte böyle; Yaz yaz bitmez böyle bozuk karakterli sürüngenleri.
Kabil’in, Habil’i öldürmesiyle menfaatçilik insanoğlunun hayatına girmiş bir hastalıktır aman dikkat derim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR