Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bakan Albayrak: Ekonomik anlamda bir milli bağımsızlık modeli ortaya koyduk
Büyükşehir Belediyesi İl Genelinde Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
Halı sahalar 145 gün sonra yeniden açıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TRAKYA EN AZ YATIRIM ALAN BÖLGE!

Yüksel İnce
TRAKYA EN AZ YATIRIM ALAN BÖLGE!
03.02.2020 / 11:11
Ocak ayını da kar görmeden ve ortalama 8-9 derece sıcak günlerle geçirdik. Küresel ısınmanın Trakya’ya yansıması sevindirici mi desek, yoksa yaz aylarında kurak bir mevsim yaşarsak tarım ürünlerinde rekolte düşüşü yaşanır mı endişesi içinde olan çiftçiler mi haklı çıkar göreceğiz.
Evet küresel ısınmasının var ettiği iklim değişimi, insanların davranış biçimini de, içeriğini de etkiler mi bilinmiyor, şimdilik. Böylesi bir değişimin olumlu olmasını dilerim.
Trakya ülkemizin en az yatırım alan bölgesi olarak yerinde sayıyor. Özel sektörün plansız Trakya topraklarında yaptığı yatırımlar, Trakya’yı boydan boya sulayan Ergene Nehrini zehir saçan hale getirdi. her ne kadar bazı girişimler yapıldıysa da Ergene zehir taşımaya devam ediyor.
Siyasilerin bol ve keseden atma nutukları ergene’nin zehrini yok etmedi bugüne kadar. Böyle giderse ergene zehir saçmaya devam edecek.
Edirne dışında Trakya’da doğru düzgün kentleşme de yapılmadı. Tekirdağ ve Kırklareli hala köy niteliğinden kurtulamıyor. Özellikle Tekirdağ yerel yönetimlerinin son elli yılda yol sorununu çözemediğinden, Tekirdağ’da ulaşım sorunlarını şimdiki yerel belediyeler olarak yol sorunlarıyla uğraşıp duruyorlar ama sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır oluyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR