Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
İtfaiye Haftası’nın 306. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
Marmara Bölgesi’ndeki Oda ve Borsalarla istişare
TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MÜSLÜMAN KADINLARIMIZ VE TESETTÜR-1

MÜSLÜMAN KADINLARIMIZ VE TESETTÜR-1
02.06.2020 / 11:09
Laik yobaza sorarsan, nedir “tesettür” diye. Başlar, benim anam ve ninelerin Anadolu insanıdır, hepsi başlarını yaşmakla örterlerdi, diye anlatmaya!..Kendisi de yalancıktan bu durumdan istifade etmeye çalışır. Aslında tesettürü hiç ama hiç tasvip etmediği halde öyle görünmeye çalışır.
Bir taraftan da “Modern Batı Kadını gibi giyinmeleri varken nedir o öcü gibi , gözleri hariç vücudunu bir takım örtülerin içine sokmak, bir takım örtülere bürünmek de ne oluyor öyle!” diye ileri– geri konuşmaktan da geri durmazlar!..
Bu tesettür düşmanlarına, bu konuda İslâm kadınlarının tesettürlü oluşlarına azmedemeyen güya ileri görüşlü , modern kadın olma iddiasında olan dolayısıyla din düşmanı kadınlara iyi bir cevap verme bakımından Ahmet Aygül’ün “Başörtüsü İnkarı ve İstismarı” yazısından alıntı yaptığım aşağıdaki paragraf kafidir, ayni zamanda örtünen kadınların haya duygusunu ön plana çıkarmalarına tahammül edemeyenler, kadınlarda açık –saçıklık, baldırı – bacak teşhiri arayanlar , kadınlık şiarını ayaklar altına alarak , saç – baş açarak , dar ve incecik kıyafetlerle kadını şehvet kumkuması gibi sokağa atmak mı amaçları!..Alıntı yazı şu:
“Ha bir de başörtüsü neyse de şu türban kötü niyetlidir . “Rahibe kıyafeti , bir de Sümerlilerde fahişeler giyinmiştir.” diyenler vardır ki, bunlar bu kesimin en zavallıları yerindedir. Çünkü böyleleri; başörtüsü düşmanlığının ne denli haksız ve dayanaksız olduğunun bilincindedir, ama vicdanlarını bastırmak ve kendilerini temize çıkarmak için , maalesef böylesine gülünç ve iğrenç durumlara düşmektedirler.”
Bir de tesettürü modaymış gibi algılayanlar . Giyim – kuşamlarıyla bunu ispatlıyorlar. bunlar türedi Müslümanlar olarak görülebilinir. Ayaklarında nalçalı yüksek topuklu ayakkabılar , bütün vücut hatlarını teşhir eden daracık pantolonlar , kısa kollu fistanlar, başlarında rengarenk eşerplarla; yürürken Amerikan kovboyları gibi takırtılar çıkararak, kırıta kırıta yürümeler!..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR